День восьмий. Майстерня Творчості та Миру – Посмішка Проти Війни

Наш день розпочався сонячно – з традиційної руханки та чудового ранкового сонця, що дарує нам заряд бадьорості щодня. Цього дня на нас чекала велика пригода – підйом на гору Небесної Сотні, що має висоту 890 метрів. Наш шлях пролягав вздовж бурхливої річки Стрий через мальовниче село Довге. На початку підйомуна гору, ми зупинились біля монумент Небесної Сотні з іменами полеглих під час Майдану та війни на Донбасі. Зробили фото на пам’ять й відшукали палиці для кожного учасника, почали наше сходження. Нас очікувала не дуже довга, але досить крута дорога до вершини. Протягом нашого шляху траплялись орієнтири місцевого паломницького шляху – 12 хрестів.Підлітки рахували наближення до вершини.

Ближче до обіду, хлопці та дівчата дійшли до вершини, на якій стояла капличка та великий і останній на шляху, хрест. Там на нас чекав омріяний відпочинок. Ми робили фотографії, лежали, бавились, а згодом ще й влаштували свято кольорів – розкидали фарби холі, щоб всі стали різнокольоровими. Згодом ми всі привітали з Днем народження нашого литовського колегу та великого друга України – Vaidotas Sankalas, який допомагає українським дітям, що потрапили у скруту через війну.Бажаємо йому міцного здоров’я та наснаги в його добрій справі! Дорога назад була коротшою, але ще більш крутою. Якщо для підйому підлітки мають бути витривалими, то спуск вимагав від усіх максимальної концентрації. Змучені, але задоволені, ми повернулись на обід. І далі всі, як один позасинали. Вперше за час нашої Майстерні, в будинку вдень нарешті настала “тиха година”.

Далі нас очікувала лекція від Irina Scherbina, яка доєдналась до нашого проекту вчора. Вона приїхала до нас з Києва. Пані Ірина розповіла підліткам про те, як ІТ-технології змінюють світ, та як не залишитись осторонь цього процесу. Навела приклади успішних однолітків, якінавчились заробляти гроші через інтернет. Вони створюють якісний медіа-контент. В кінці виступу пані Ірина наголосила, що створення сучасного контенту в інтернеті, неможливебез навичок з різних сучасних професій. “Освоюючи створення тих, чи інших продуктів – ви освоюєте вміння з кількох професій, які потім можна використати під час пошуку роботи”, – підсумувала Ірина. Вечір завершився традиційною рефлексією та шаленою грозою за вікном.

P.S. Ми висловлюємо щиру подяку нашим партнерам Lietuvos ambasada Ukrainoje / Посольство Литви в Українii та програмі “Lithuanian Development Cooperation” за всебічну підтримку нашого проекту та особливо Justina Jakavonyte! Vadym Ron Larysa Artiugina Asia Levina Влад Мотузко Ivan Paramonov Siu Angelova Arkadijus Vinokuras