День дев’ятий. Майстерні Творчості та Миру – Посмішка Проти Війни

Дорогі друзі та батьки, просимо звернути увагу на те, що ця публікація є нашим спільним експериментом і підготовлена самими учасниками Майстерні Творчості та Миру-Посмішка проти війни. Стилістику тексту збережено, авторство фотографій вказано під кожною світлиною. “Сьогодні 9 день в МТМ. Наш ранок почався із гарної новини: ми дізналися, що їдемо на екскурсію в місто Дрогобич. Смачно поснідавши, учасники сіли до автобусу. Вже там, під’їхавши до міста, ми побачили його чарівну архітектуру. Але це був лише початок. Наші тренери дали нам цікаве завдання на цей день: побачити в дерев’яній українській архітектурі схожі елементи з аналогічною архітектурою Японії.

Нас зустрів екскурсовод – пан Андрій, що спочатку здався дуже незвичним через свій дивний одяг, ніби із середньовіччя. Він не тільки провів нас на вершину ратуші, а ще й познайомив із місцевим катом, розповів про його працю. Разом з ними ми спустилися в підземелля, в минулому Австрійську тюрму, де заклинаннями врятували від страти відьму Олену, а потім і нашого друга Артемія. Коли ми піднялись на верхівку ратуші, в нас просто захоплювало дух – відкривався дивовижний вид на Дрогобич, а у далечині виднівся Борислав та велично розкинулося місто кави та шоколаду – Львів.

Закінчивши першу частину нашої екскурсії, ми пішли подорожувати містом, оглядаючи історичні пам’ятки. Першим, що привернуло нашу увагу, був балкон. Що в ньому такого незвичного? Нам розповіли, що балкон був побудований в 1832 році, а будівля побудована у 1882 р. Як так сталося, запитаєте ви? Під час першої світової війни споруду було підірвано фугасною гранатою, але одна стіна залишилася неушкодженою. У 1882 році будинок вирішили відреставрувати, але стіну залишили та добудували решту.

Далі ми бачили пам’ятник Юрію Дрогобичу, який, як виявилось, не був засновником міста. Та його внесок не тільки у Дрогобич, а й у весь світ був колосальний. Як не дивно, але пан Юрій – це вчитель Коперника, що наштовхнув його на глибокі роздуми. Після цього ми відвідали дерев’яну церкву Святого Юра, що є найстарішою будівлею в місті. Вона була побудована ще у 15 столітті та привертає увагу французів, німців, японців і т.д. Не дивно, що розмальовані митцями дерев’яні стіни, унікальні мініатюри та запах ладану вразили і нас. Під час перебування в Дрогобичі наші студенти змогли виконати завдання, яке їм дали на сьогодні. Робота була зроблена вдало. Хоча ми і втомилися, але день на цьому не закінчувався. Учасники вже досить довго готувалися до значної події – м»юзиклу, який ставили самостійно. Тема проста та знайома всім: «Телебачення».

Кожна група підготувала веселі та унікальні виступи. Перша група вела новини, друга – відповідала за рекламу, третя група вигадала «Смертяка», четверта – розповіла про те, як жити здорово і п’ята група створила пародію «Міми говорять». Також виступили наші наставники Ася та Сусанна з номером «Конфлікт». День був насичений, але, як і усі минулі, приніс нам багато приємних та несподіваних вражень, якими ми поділилися на рефлексії. Студенти навчилися задавати відкриті та закриті питання. Учасники вже чекають наступного веселого дня.” Автори: Stephanie Ogu, Anna Kri (https://www.facebook.com/anna.kri.505] , Анастасия Донцова (https://www.facebook.com/profile.php?id=100006281656962) та редактори Денис Фильчаков і Влад Мотузко.

P.S. Ми висловлюємо щиру подяку нашим партнерам Lietuvos ambasada Ukrainoje / Посольство Литви в Українi] та програмі “Lithuanian Development Cooperation” за всебічну підтримку нашого проекту та особливо Justina Jakavonyte! Vadym Ron Larysa Artiugina Asia Levina Влад Мотузко Ivan Paramonov Siu Angelova Arkadijus Vinokuras