День десятий. Майстерня Творчості та Миру – Посмішка Проти Війни

Десятий день у Майстерни Творчості та Миру почався з ранкової руханки разом з Arkadijus Vinokuras на свіжому повітрі. На жаль, це одна з останніх руханок з нашим литовським другом, тому що він вже завтра повертається додому. Після смачного сніданку, психолог Siu Angelova продовжила своє навчання дискутивним навичкам. Цього дня темою дебатів було «Насилля над дітьми і тваринами». Вправа проходила жваво, з багатьма контр-аргументами та питаннями. Настав вільний час. Всі видихнули й пішли відпочивати та займатись особистими справами.

Далі за планом нас очікувала друга лекція від Irina Scherbina. Вона розповідала нам про майбутнє, безкоштовні онлайн-можливості для навчання, а також про те, як можна створити власний світ у своєму смартфоні. В рамках сьогоднішньої програми Школи документалістики та медіа, ми переглядали роботи учасників нашої майстерні: Саулюса – його блог та Аліси – юної фотографині й оператора. Саулюс показав нам свої фотороботи, а також свій YouTube канал . Алиса Кузнецова – дівчина з міста Миколаївка, розповіла про те, як стала фотографом, а також про то як її студія «Медіана» виграла грант на кіно фестивалі, показала два своїх фільми: «Нескінченний квест» і знятий в минулому кінотаборі – « Єдиний шанс».

Ввечері учасники спостерігали веселу виставу від міма та музиканта Аркадіуса. Він грав на гітарі, співав веселі пісні, й розповідав про свою роботу в цирку, про зустріч із самим Юрієм Нікуліним. Після виступу, підлітки почали прощатись з Аркадіусом, та пішли на рефлексию до Сусанни. На рефлексії хлопці та дівчата мали можливість висловити свої емоції з приводу подій цього дня. В кінці всі побажали одне одному солодких снів і розійшлись.

P.S. Ми висловлюємо щиру подяку нашим партнерам Lietuvos ambasada Ukrainoje / Посольство Литви в Українii та програмі “Lithuanian Development Cooperation” за всебічну підтримку нашого проекту та особливо Justina Jakavonyte! Vadym Ron Larysa Artiugina Asia Levina Влад Мотузко Ivan Paramonov Siu Angelova Arkadijus Vinokuras