День другий. Майстерня Творчості та Миру – Посмішка Проти Війни.

 

 

Другий день Майстерні розпочався з ранкових вправ. Пластика, гнучкість та граціозність – усе це було присутнім в руханці, яку проводив наш литовський колега Arkadijus Vinokuras. Цього дня учасники проекту разом з психологом Siu Angelova розробляли правила безпеки та поведінки. Загалом, використовуючи ігри, з подальшим спільним голосуванням, ми змогли розробити й затвердити наші правила спільного проживання. Це вже стало доброю традицією наших літніх проектів для молоді. Обідній час ознаменувався активною частиною програми – діти відправились в краєзнавчу екскурсію селом Рибник, де збирали цілющі трави, вивчали історію й традиції краю та насолоджувались краєвидами і природою Карпат.

Кульмінацією прогулянки став перехід річки Рибник вбрід. Ми тримались один за одного та йшли через стрімку й холодну течію. Народилось відчуття єдності групи. Ця пригода залишила по собі незабутні враження. Після обіду й перепочинку ми почали знайомитись зі світом кінодокументалістики та медіа. Larysa Artiugina розповіла про мрії та плани щодо Школи документалістики та медіа. Аркадіус показав підліткам, що людина розмовляє тілом і також говорив з ними про любов.

Пан Вінокуровас наголошував, що де є любов – там немає місця насиллю. Незабаром діти почали розігрувати перші етюди, обігруючи різні соціальні поняття та пов’язані з цим важливі теми. Вечір зустрів нас справжньою карпатською зливою з грозою. Блискавки заполонили небо, а грім нагадував нам, що людина не може володарювати над силою матінки-природи. Звук дощу став нашою колисковою.

P.S. Ми висловлюємо щиру подяку нашим партнерам Lietuvos ambasada Ukrainoje / Посольство Литви в Українi та програмі “Lithuanian Development Cooperation” за всебічну підтримку нашого проекту та особливо Justina Jakavonyte ! Vadym Ron Larysa Artiugina Asia Levina Влад Мотузко_ Ivan Paramonov Siu Angelova Arkadijus Vinokuras