День п’ятий. Майстерня Творчості та Миру-Посмішка Проти Війни

Ранок розпочався із традиційної руханки. Учасники поволі просинались. Далі на них чекав приємний сюрприз – купання в басейні. Підбадьорившись у воді, мокрі та задоволені, ми пішли снідати. Далі за планом ми мали тренінг від нашого психолога – Siu Angelova . Підлітки обговорювали такі важливі поняття як любов, дружба, вчились правильно комунікувати один з одним. В рамках Школи документалістики та медіа до нас онлайн доєднався професійний оператор Ярослав Пілунський, який розказував учасникам про роботу оператора в кіно. Спочатку Ярослав Пілунський розказував коротко власні історії вироблення кіно і музичних кліпів для артистів. За його словами, зараз існують набагато кращі умови для тих, хто хоче займатись кіно, оскільки камера є в кожного з нас з собою в наших телефонах. Також він розповідав, що при зйомці є важливими деталі, силуети і що наш мозок запам’ятовує кожен із 25 кардрів фільми. “Работа между полушарий – это и есть работа оператора”, – резюмував Ярослав.

Поївши смачний обід, ми продовжили лекцію з паном Пілунським. Цього разу він розповідав учасникам про золоте січення, перспективу, різні плани при зйомці та їх важливість, а також, які об’єкти бажано знімати тим, чи іншим планом. Ярослав розказав всім про кольори, їх важливість та яку корекцію кольору треба робити залежно від жанру кіно. Наостанок він оцінював фотороботи дітей, які вони виконували протягом останніх двох днів. Далі за програмою на учасників чекала лекція від Arkadijus Vinokuras, який продовжив дослідження з підлітками різних соціально-важливих тем шляхом театральних постановок. Ввечері Сусанна організувала дискусію з підлітками, яка проходила дуже жваво і енергійно.

Всім учасникам дуже сподобався подібний формат комунікації. За їх словами, це є дуже важливим правильно вести дебати й не перетворювати їх на банальну суперечку. Перед сном нас всіх чекала справжня жива карпатська ватра. Сівши коло вогнища, ми обговорили сьогоднішній день, хто хотів розказав про свої враження та поділився емоціями. Ватра закінчилась співами та грою на гітарі та флейті.

P.S. Ми висловлюємо щиру подяку нашим партнерам Lietuvos ambasada Ukrainoje / Посольство Литви в Українi та програмі “Lithuanian Development Cooperation” за всебічну підтримку нашого проекту та особливо Justina Jakavonyte! Vadym Ron Larysa Artiugina Asia Levina Влад Мотузко Ivan Paramonov Siu Angelova Arkadijus Vinokuras