День сьомий. Майстерня Творчості та Миру – Посмішка Проти Війни

На початку дня наш психолог Siu Angelova продовжила своє навчання дискутивним навичкам. Цього разу предметом дискусії стало вегетаріанство проти м’ясоїдства. Це доволі складна тема для нашої майстерні, оскільки вегетаріанців ми маємо всього кілька людей, яким важко доносити свою позицію до більшості людей. Друга лекція цього дня була присвячена продовженню вчорашнього дослідження звуку в документальному кіно. Сьогодні до нас доєднався онлайн професійний звукорежисер – Andrii Nidzelskyi. Він розповів підліткам про те, як проходить процес запису звуку в кіно, які види мікрофонів існують та для яких задач вони використовуються.

Разом з Larysa Artiugina ми спробували змоделювати ситуацію зйомки документального кіно про наш підйом на гору. Ми проговорили повністю весь процес роботи звукорежисера, від ідеї та її реалізації, до пост-продакшну та експортування готового продукту. Під кінець лекції учасники презентували свої записані аудіо-роботи Андрію, щоб він міг оцінити та відкоментувати старання хлопців та дівчат. Підлітки записали багато дуже гідних робіт, що передають атмосферу майстерні. Гавкіт собак, грім, шум дощу, кроки, поскрипування дверей – з усіма цими звуками в них асоціюється наше місце проживання. Андрій оцінив старання підлітків.

Після обіду нас чекав короткий бріфінг від Arkadijus Vinokuras, який дав кілька порад стосовно мюзиклів, які учасники майстерні організовують на цю неділю. Далі за програмою до нас доєднався наш поважний і шановний гість – Посол Литви в Україні Маріус Януконіс. Пан Посол розповів підліткам про Литву, Євросоюз та його роль в житті Європи. За його словами, ЄС – організація, яка допомогає країнам розвиватись і підтримувати сталий розвиток. Він розказав, які позитивні моменти стались в Литві після її вступу в ЄС та наголосив, що союз, не дивлячись на всі негаразди, продовжує розвиватись і готовий до прийняття нових членів, якщо вони відповідають стандартам інституції. По закінченню промови пана Посла, наші юні студенти ставили свої питання стосовно Євросоюзу. Деякі з них були доволі цікаві. “Чи ЄС – організація, що зовсім не має мінусів ?”, “Чи допомагають багатші країни ЄС біднішим стати на шлях сталого розвитку?”, “Чи забезпечить ЄС допомогу свому члену в разі військової агресії ?”, – отакі складні питання ставили пану Послу наші учасники. Лекція закінчилась врученням подарунків та смакуванням традиційного литовського пирога – шакотісу, що привіз Маріус Януконіс нашим підліткам в якості подарунку.

Вечір дня завершився вільною програмою, на яку очікували діти. Хтось грав на гітарі і співав пісні, хтось танцював під бадьору музику на вулиці, хтось займався спортом на перекладині, а дехто смажив хліб на мангалі – кожен знайшов собі заняття по душі.

P.S. Ми висловлюємо щиру подяку нашим партнерам Lietuvos ambasada Ukrainoje / Посольство Литви в Українi та програмі “Lithuanian Development Cooperation” за всебічну підтримку нашого проекту та особливо Justina Jakavonyte! Vadym Ron Larysa Artiugina Asia Levina Влад Мотузко Ivan Paramonov Siu Angelova Arkadijus Vinokuras