День третій. Майстерня Творчості та Миру – Посмішка Проти Війни

 

 

Третій день майстерні розпочався традиційною руханкою і ранковими процедурами. Смачно поївши, підлітки пішли виконувати завдання з вивчення історії села Рибник. Вони досліджували місцеві пам’ятки, розпитували людей про історію села, його жителів та місцеві традиції. По закінченню експедиції на учасників вже чекали молоді тренери з видання Детектор медіа – Володимир Малинка (Volodymyr Malynka) та Oleksiy Temchenko. Володимир навчав нас основам медіа-грамотності. Разом ми розбирали, що таке фейки, як працює пропаганда, розбирали найвідоміші приклади фейків і вчились розрізняти, де правда, а де – ні. Інтерактив вдало доповнював лекцію. Підлітки проходили онлайн-тестування, де визначали, що є фейк, а що – правда. Наша група набрала 6 балів з 10. По обіді нас чекала друга лекція від представників Детектор-медіа. Цього разу Олексій Темченко розповідав про новий тренд в журналістиці – мультимедійні історії. В сучасній інформаційній епосі, де майже в кожного є доступ до інтернету, нам відкриті великі можливості для поширення інформації: текст, фото, відео, анімація.

За словами Олексія, контент має бути не тільки якісно написаним, але й так само якісно скомпонованим з використанням сучасних можливостей мультимедійного контенту. Саме створенню подібних медіа-продуктів була присвячена дана лекція. Наш лектор показав нам різні онлайн-агрегатори, що дозволяють кожному створити свої мультимедійні історії. Під кінець лекції наші тренери запропонували підтримку нашим учасникам, які захочуть займатись журналістикою та розробляти свої мультимедійні історії. Вечір дня був наповнений емоціями та соціальними темами. Минулого дня Arkadijus Vinokuras розділив всіх учасників на 5 груп і кожна група уособлювала різні соціальні поняття. хоробрість, творчість, натовп, телефон. сором’язливість.

Перша група показала хоробру мишу, що захистила маленьку сову від нападу кривдників, не дивлячись на хлопця сови – великого, але боягузливого орла. Другий етюд був про дітей, що хотіли займатись творчістю, але боялись, що в них нічого не вийде, поки їх не змусила повірити в себе стороння людина. Третій етюд був присвячений ефекту натовпу, що треба завжди слідувати собі, а не йти за кимось, оскільки іноді кінець такого наслідування може бути фатальним. Сором’язливі друзі, які знають одне одного багато років, деякі з них таємно закохані одне в одного. Але через страх освідчитись, вони так і не отримали свого щастя. Останній етюд був присвячений сучасній залежності молоді від гаджетів. Група підлітків постійно сиділа в телефонах й не звертала увагу на маленьку дівчинку, що просила допомоги. Так було допоки одного з них не наздогнала біда = його гаджет зламався. Кожний етюд супроводжувався вичерпним коментарем Аркадіуса про ці соціальні явища. Він наводив приклади з життя, які давали можливість краще зрозуміти суть цих понять.

Вечір був присвячений програмі від Siu Angelova, яка зранку розбила підлітків на три команди, що досліджували село. Підбиваючи підсумки, хто скільки і яких фактів назбирав, Сусанна виставляла бали командам. Команди назбирали купу різних фактів, починаючи від історії села під час Другої Світової, закінчуючи традиціями та місцевими довгожителями. Перед тим як йти спати нас очікувало маленьке свято – в нашої учасниці Насті Донцової був день народження. Ми привітали її квітами і великим тортом. Вдосталь наївшись торту з чаєм ми всі полягали спати.

P.S. Ми висловлюємо щиру подяку нашим партнерам Lietuvos ambasada Ukrainoje / Посольство Литви в Українi та програмі “Lithuanian Development Cooperation” за всебічну підтримку нашого проекту та особливо Justina Jakavonyte! Vadym Ron Larysa Artiugina Asia Levina Влад Мотузко Ivan Paramonov Siu Angelova Arkadijus Vinokuras