День шостий. Майстерня Творчості та Миру – Посмішка Проти Війни.

Шостий день Майстерні творчості та миру був наповнений складними дискусіями, дослідженням окремих аспектів кіновиробництва та соціально-орієнтованими театральними постановками. Зранку психолог табору Siu Angelova провела тренінг з навчання дискутивним навичкам на контраверсійні теми, що й нині викликають активний дискурс в сучасному українсьому та єврпопейському суспільстві. Перша сьогоднішня лекція Школи документалістики та медіа була присвячена вивченню знімальної техніки та її особливостей. Larysa Artiugina розказувала учасникам про особливості операторської роботи, як правильно працювати з фото та відео технікою, які існують типи об’єктивів і для чого вони використовуються.

В кінці підлітки розглядали і обговорювали спеціально привезені для них фотоальбоми відомих литовських митців. Під час цього навчання в наших лавах з’явилось невеличке поповнення – маленьке пташенятко, якого ласкаво прозвали Студент. Після обіду ми мали наступну лекцію, присвячену звуку в кіно. Кілька днів тому підліткам було надано творче завдання – записати звуки з якими в них асоціюється табір.

Протягом лекції ми слухали ці звуки із закритими очима. В цей час двоє дівчат-учасниць малювали картину нашої локації, спираючись виключно на почуті звуки. Далі за планом нас чекала програма від Arkadijus Vinokuras. Шляхом театральних постановок підлітки досліджували такі поняття як: диктаторство, рабство, надмірна опіка. Також вони змогли зробити імпровізацію, присвячену шкідливому впливу телебачення та його брехні на людей. Вечір був наповнений сміхом, співами, душевними розмовами та дискусіями біля ватри.

P.S. Ми висловлюємо щиру подяку нашим партнерам Lietuvos ambasada Ukrainoje / Посольство Литви в Українi та програмі “Lithuanian Development Cooperation” за всебічну підтримку нашого проекту та особливо Justina Jakavonyte! Vadym Ron Larysa Artiugina Asia Levina Влад Мотузко Ivan Paramonov Siu Angelova Arkadijus Vinokuras