День 11. Майстерня Творчості та Миру – Посмішка Проти Війни

Ось і настав одинадцятий день в «Майстерні творчості та Миру», який почався дуже сумно: сьогодні ми провели останню ранкову руханку з Arkadijus Vinokuras, Сауліусом та Irina Scherbina. Після веселої гімнастики, ми вручили їм фірмові сумки , маленькі сувеніри та грамоти , на зворотній стороні яких були написані теплі слова подяки від усіх студентів. Ми – це група учасників, які пишуть та фотографують матеріал, як ми працюємо та відпочиваємо.

Після смачного сніданку та невеликої перерви ми відправилися на “Rybnychanka Beach”, місцевий пляж, для релаксації та відпочинку. Там ми отримали завдання, сенс якого був у тому, щоби знайти зв’язок між камінням та водою. Для релаксації ми взаємодіяли з цими стихіями: частина розмальовувала каміння, на яких з’явилися картини Вінсента ван Гога, багато мотивуючих слів та велика кількість сердечок, також ми змогли проявити архітектурні навички у будуванні великих споруд з каміння, під назвою тур. Після виснажливого творчого процесу, більшість з нас продовжували релаксацію у водах річці Рибник. Зібравши трави для чаю, ми вирушили на обід.

Після обіду нас чекала найсумніша частина дня: ми повинні були відпустити Аркадіуса та Сауліуса додому в Литву. У нас були і гіркі сльози, і теплі обійми, і болісні слова прощання. Цей веселий клоун та його син-сонечко залишаться у наших серцях назавжди. Але Аркадіус сказав нам, що «не час сумувати, ми обов’язково зустрінемось знов. Колосально!» Його слова нас підбадьорили, і ми, вже не такі сумні, пішли на лекцію з документалістики. Там ми розібрали помилки в нашому попередньому допису, и виправили їх, Після аналізу помилок, ми переглянули кінороботи наших друзів. Після цього у нас з’явився вільний час на наші творчі задуми та на їх реалізацію. Деякі описували фотоальбоми, та фотографували пейзажі, хтось шукав українську архітектуру схожу з японською культурою. А інші записували звуки, та відео.

Смачно перекусивши, ми зібралися у вітальні: настав час для вечірньої рефлексії. Кожен мав шанс розповісти про свої емоції за день та відповісти на питання: як пов’язані між собою каміння та вода? Цей день був важким з емоційної точки зору, але, завдяки один одному, ми провели цей день не гірше, ніж інші. На дворі вже ніч, і нам треба до ліжка, бо завтра нас чекають нові пригоди. Автори: Текст: Анастасія Донцова, Настя Чернова, та Антон Филь. Фото: Анастасія Донцова, Анастасія Ширінська (Кейт Рин), та Влад Мотузко.

P.S. Ми висловлюємо щиру подяку нашим партнерам Lietuvos ambasada Ukrainoje / Посольство Литви в Українi та програмі “Lithuanian Development Cooperation” за всебічну підтримку нашого проекту та особливо Justina Jakavonyte! Vadym Ron Larysa Artiugina Asia Levina Влад Мотузко Ivan Paramonov Siu Angelova Arkadijus Vinokuras