День 12. Майстерня Творчості та Миру – Посмішка Проти Війни

День дванадцятий – в «Майстерня Творчості та Миру – Посмішка Проти Війни» пригоди продовжуються! Ми, як студенти, сьогоднішній день майже повністю присвятили навчанню. Але, насамперед, відпочинок! Після сніданку ми знов відправились на річку – в цей раз для релаксації. Наш психолог, Siu Angelova, дала нам завдання: з усіх наших футболок обрати найулюбленішу і взяти її з собою. На місцевому пляжі ми намагались «прочитати» людину по її майці: хтось полюбляє чорний колір, хтось закоханий у рок-гурт й носить лише речі з її принтом, а хтось ще у дитинстві і готовий кричати про улюблених мультиплікаційних героїв. Всі ми різні, але про кожного з нас можна було дізнатися, просто подивившись на його одяг. А потім важке, але цікаве навчання – нас чекала лекція з Тарас Білоус (Taras Bilous)про Wikipedia. Ми дізналися більше про цю енциклопедію, про її значимість та правила користування. Також лектор навчив нас, як писати та редагувати статті , які є правила поведінки на Вікі, як завантажувати фото і відео на ВікіСховище.

Після тренінгу разом з Тарасом ми доповнили статтю у Вікіпедії про організацію «Новий Донбас», де детальніше описали нашу майстерню та чим ми тут займаємося. Також під час лекції ми з Тарасом зробили нову статтю про гору Небесної Сотні, що знаходиться біля місця нашого проживання. Після обіду, в нас була лекція з Дмитрий Синица та його сином Sinitsya Yaroslav про засоби та способи комунікації у медіа. Цікавий факт: пан Дмитро просить називати його “Дім-Дімичем”. Це не просто так, він розповів про дуже цікаву історію з часів свого вчителювання.

Якось у школі одна дівчина стоявши у кутку, намагалася вимовити повне ім’я нашого лектора, але нічого не вийшло, так як вона не вимовляла букву Р. Виявилося що 30 % людей на Землі не можуть вимовляти цю літеру. Тому він придумав собі псевдонім де нема злощасного звуку, щоб краще комунікувати з іншими. Він провів багато цікавих практичних завдань для розвитку медіа-здібностей: ми практикувалися у коротких виступах, та на практиці дізналися , як працюють друковані ЗМІ та провели експеримент з поширенням чуток. Наступна лекція була з Ivan Paramonov, досвідченим мандрівником та волонтером.

Перед початком лекції Іван провів нам запальний енерджайзер, щоб ми могли переключитись з однієї лекції на іншу. Іван нам розповів про бюджетні подорожі, безкоштовні програми обміну для студентів та школярів, та про навчання за кордоном. Після смачної вечері, нас чекали теплі пледи та душевні розповіді про майстерню. Сусанна спитала про те, що підіймало самооцінку та що саме робило нас радісними. Це був день «в темпі» : було багато лекцій, багато інформації, багато яскравих вражень. Автори: Текст: Анастасія Донцова, Настя Чернова та Антон Филь. Фото: Анастасія Донцова, Анастасія Ширінська (Кейт Рин), та Влад Мотузко.

P.S. Ми висловлюємо щиру подяку нашим партнерам Lietuvos ambasada Ukrainoje / Посольство Литви в Українi та програмі “Lithuanian Development Cooperation” за всебічну підтримку нашого проекту та особливо Justina Jakavonyte! Vadym Ron Larysa Artiugina Asia Levina Влад Мотузко Ivan Paramonov Siu Angelova Arkadijus Vinokuras