День 13. Майстерня Творчості та Миру – Посмішка Проти Війни.

День тринадцятий – час пригодам закінчуватись. Текст написаний нашими учасниками. Залишаємо їхні враження “як вони є” 🙂 Ми, як студенти «Майстерні Творчості та Миру – Посмішка Проти Війни» дуже втомилися майже за два тижні тяжкої праці, тому сьогодні, у нас останній день у Рибнику, нам дали виспатися: прокинулися ми в незвичну для нас годину – о восьмій ранку, та й ще і без руханки. Після смачного сніданку , нас чекали підсумки нашої Майстерні. На школі документалістики та медіа нам провели останню лекцію про роботу світла на фото, розповіли,як працювати зі софтбоксом та іншими світовими приладами, і показали різність фото з різними видами світла.

Після навчання нас чекали підсумки табору – дуже сумна, але обов’язкова подія. Кожному учаснику подарували брендові сумки Майстерні, маленький прапор Литви, та значок з перехресними прапорами Литви та України, як знак того, що ці дві країни завжди будуть десь близько з нашими серцями. Також були вручені подяки за активну участь у житті табору та за особливі риси кожного, які ми вибирали усі разом на вручені. Ми не забули про організаторів: кожному також вручили подяки, на яких було також написано, за що ми їх полюбили. Особливим учасникам табору, які не перший рік були з нами, були вручені фірмові сорочки «Нового Донбасу», а дві були розіграні між учасниками, які лише у цьому році приєдналися до проектів організації. Після сумного та болячого закриття «МТМ», нас чекала «робота по станціях»: кожен міг підійти до організаторів і спитати все те, що на душі лежить: про психологію, волонтерство чи англійську мову.

У цей час ми підходили до Лори і представляти фотоальбоми: декілька днів тому кожна кімната отримала по фотоальбому, які ми могли роздивитися і виділити найгарніші, на нашу думку, фото і пояснити, чому саме цей знімок потрапив у цю книгу. Після показу «улюбленців», ми могли роздрукувати наші перші серйозні роботи у площині документалістики: будь-яке фото, на якому зображено те, що ми хочемо взяти із собою з цього проекту. Ми мали змогу роздрукувати ці фотографії на глянцевому папері у високій якості. Єдиною умовою було, що ця фотографія мала бути твоя. Необов’язково було натискати кнопку зйомки самому, але компоновку кадру, розташування предметів, світло та тіні повинен був визначити ніхто інший, як ти. Кожен друкував щось різне: для когось у серці залишись чудові види місцевих гір, для когось – друзі, для когось – вони самі. Але для всіх це було хвилююче: вибрали ми саме ту фотографію, яка нам була більше до вподоби. Принцип відбору був простий: як вона буде виглядати на стіні власної кімнати. Потім обід, а після нього знов похід на місцеву річку Рибничанка.

Сьогодні вода була приємною, трохи прохолодною, тому більшість з нас одягли купальники і бігом залізли у воду. Було багато бризок та радісного хохоту. Далі нас чекало одне важливе завдання. Після ріки, виснажені і та щасливі, ми мали піти на прощання з селом. Ми могли знов побалакати з жителями села Рибник, з якими ми познайомилися на квесті під час перших днів Майстерні. Ми спитали іх про те, що не встигли тоді, дізналися про те, що нас цікавило, подарували їм шоколадку або цукерки і сказали слова вдячності за їх відвертість. На вечерю ми не спускалися до кафе: ми готували її власноруч . Якщо можна назвати готування страв пані Яриною самостійним готуванням ( але все-ж-таки ми їй дуже сильно допомогли).

А ось і настав час прощальної party: ми скуштували смачного домашнього тортика, послухали музику та, звичайно, потанцювали під неї, сказали один одному все те, що ми не встигли сказати за ці два тижні і посміхнулись кожному. Зараз нас чекають наші залізи, довга дорога додому та, зрештою, зустріч з нашою сім’єю. Закінчилися наші пригоді у «Майстерні Творчості та Миру», але не у нашому житті;)

P.S. Ми висловлюємо щиру подяку нашим партнерам Lietuvos ambasada Ukrainoje / Посольство Литви в Українi та програмі “Lithuanian Development Cooperation” за всебічну підтримку нашого проекту та особливо Justina Jakavonyte! Vadym Ron Larysa Artiugina Asia Levina Влад Мотузко Ivan Paramonov Siu Angelova Arkadijus Vinokuras