День 14. Майстерня Творчості та Миру – Посмішка Проти Війни.

Більше тижня тому завершилась наша Майстерня Творчості та Миру. Протягом цих 14 днів ми пережили багато цікавих подій. Гори, навчання, творчість, співи, річка, ватра – все це робило атмосферу в ті дні. Але найбільший внесок у створенні того духу, що був присутній у МТМ, робили люди. Так, саме наші чудові учасники Майстерні створили її такою, якою вона була. Отож, ми хочемо безмежно подякувати всім, хто прийняв участь у нашому цьогорічному проекті! Зараз, коли всі вже давно вдома, ми хочемо нагадати як все закінчувалось. Представляємо вашій увазі останній день Майстерні Творчості та Миру.

14-ий день розпочався незвичною ранковою метушнею – всі збирали речі та прибирали в кімнатах в яких провели останні два тижні. Далі нас чекало прощання з господарями будинку та спільне фото на пам’ять на фоні гір. Попереду – далека дорога у Львів та екскурсія по місту. Місто Лева зустріло нас типовою погодою – хмарами з дощем. Когось би це спинило, але не наших загартованих гірськими зливами учасників МТМ. Ми залишили наші речі в камерах схову і відправились вивчати Львів.

Першим пунктом нашої програми було відвідування храму Святої Ольги і Єлизавети. Нам дуже пощастило, адже крім самого собору, ми ще змогли побачити як проходить традиційне галицьке вінчання. Наступним пунктом був монумент чотирьох стовпів Української державності. Тут ми зробили коротенький екскурс в історію України та обговорили на чому ж базується наша державність. Ми поговорили та зробили кілька фото на пам’ять й відправились до наступного місця нашої львівської програми – Центру Шептицького – бібліотеки (Український католицький університет UCuniversity Там нас очікував смачний обід в трапезній та відвідини однієї з найбільш прогресивних навчальних установ в Україні – УКУ. В рамках екскурсії в Центрі Шептицького, ми розказали підлітками про історію закладу, навчальні можливості, які надає цей університет своїм студентам, про факультети та умови вступу.

Окремим пунктом ми презентували нашим учасникам іншу круту навчальну можливість – Українська академія лідерства. Це – 9-ти місячний курс для підлітків 16-18 років, що формує в них базові світоглядні розуміння та дає можливість краще пізнати себе через неформальну освіту, подорожі та організацію соціальних проектів. Ввечері на нас чекала обзорна екскурсія по Львову. Ми відвідали центральну частину міста – Площу Ринок, Домініканський Собор, музей-фортецю “Арсенал”, а також подивились на вогняне шоу в Будинку Легенд. Скоро нас всіх чекав вокзал і дорога додому. Цього разу від’їзд був досить швидким, тому в нас не було багато часу на емоційні прощання.

О першій ночі нас покидала група, що їхала в Маріуполь. Їх ми відправляли першими. Обійми, сльози та взаємні добрі побажання на майбутнє – усе це супроводжувало наше прощання, куди ж без цього 🙂 Майже о третій ночі друга частина учасників та організаторів відправилась потягом Ужгород-Лисичанськ, що їхав через всю Україну. Саме він довіз нас у Київ, де ми чекали на пересадку в Костянтинівку, а когось аж в самий Лисичанськ, куди шлях тривав цілих 28 годин. МТМ-2018 офіційно завершено. Але зміни в кожному з нас тільки починаються !

P.S. Ми висловлюємо щиру подяку нашим партнерам Lietuvos ambasada Ukrainoje / Посольство Литви в Українi та програмі “Lithuanian Development Cooperation” за всебічну підтримку нашого проекту та особливо Justina Jakavonyte Vadym Ron Larysa Artiugina Asia Levina Влад Мотузко Ivan Paramonov Siu Angelova Arkadijus Vinokuras Sinitsya Yaroslav