Раді повідомити, що за участі нашого проєкту “Платформа української документалістики” запускається платформа «Ветеранська дипломатія. Культура». Запрошуємо до онлайн дискусії, у четвер 21 травня, о 20:00 (за Київським часом).

Планується проведення серії онлайн-дискусій за напрямами: книги про війну, серії фотографій та документальне кіно про російсько-українську війну, яка нині триває. Ініціативна група, яка розробляє концепт «Ветеранська дипломатія.Культура», запрошує долучитись до першої розмови.

Ініціатори створення платформи:

Олександр Терещенко – ветеран російсько-української війни, заступник Міністра у справах ветеранів. 

Лариса Артюгіна – кінорежисерка, керівниця “Платформи української документалістики” 

Максим Левін – фотограф, керівник проєкту Afterilovaisk 

Віолета Москалу – засновниця Фундації Global Ukraine 

Ганна Скоріна та Марина Рябченко – дослідниці сучасної літератури про війну.

Перша онлайн дискусія буде присвячена темі сучасної воєнної літератури. Уже зараз маємо більше 600 книг на цю тему. І це величезне надбання варто почати усвідомлювати. Чекаємо на авторів та всіх зацікавлених!

Запрошені до участі:

Марина Рябченко. 

Кандидатка філологічних наук, асистент кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Упродовж останніх двох років досліджує воєнну прозу, яка активно розвивається в українській літературі. Результати дослідження оприлюднено в низці наукових статей та тематичних інтерв’ю у ЗМІ.

Ганна Скоріна. 

Бібліотекарка за освітою, працює у сфері комунікацій. Створила список всіх виданих книг про російсько-українську війну, видані за 2014-2019 роки (600 книг), досліджує тему ветеранської літератури.

Олександр Терещенко. 

Автор книги “Життя після 16:30”. Олександр – ветеран російсько-української війни, десантник 79-ої десантної бригади. Книга «Життя після 16:30» документальна повість про перемогу людини над обставинами і над собою. У книзі автор описує період повернення до повноцінного життя після лікування та реабілітації. Олександр Терещенко акцентує увагу не на війні, а саме на внутрішніх проблемах людини, яка звідти повернулася. Повість, написана з гумором і самоіронією, водночас є практичним посібником для всіх, хто опинився в складній життєвій ситуації.

Модераторка

Віолета Москалу. Доктор філософії Лотаринзського університету (Франція). 

Трансляція: ФБ сторінка Global Ukraine (https://www.facebook.com/GlobalUkraineFoundation/

та YouTube канал Global Ukraine (https://www.youtube.com/channel/UCDbjrWJz_nMkhZckuvlJ1OA/featured).

http://docua-platform.org/%d0%b2%d0%b5%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b0%d0%bd%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b0-%d0%b4%d0%b8%d0%bf%d0%bb%d0%be%d0%bc%d0%b0%d1%82%d1%96%d1%8f-%d0%ba%d1%83%d0%bb%d1%8c%d1%82%d1%83%d1%80%d0%b0/

Деталі та активні посилання – всередині новини.