НОВИНИ

Знімають документальне кіно й розвивають комунікабельність: 20 підлітків Донбасу вчаться у школі «DocUaDream» 

Знімають документальне кіно й розвивають комунікабельність: 20 підлітків Донбасу вчаться у школі «DocUaDream» 

Підлітки Золотого-1, Красногорівки, Лисичанська та Щастя мають 10-денну навчальну сесію в Школі документалістики та медіа DocUaDream. Це освітній проект, який реалізується в Києві за підтримки Українського культурного фонду. Учасники вчаться знімати і монтувати відео на професійній техніці, проводять інтерв’ю й конструюють сайти. А ще — будують команду й шукають власні сильні якості. 

«Минув перший тиждень першої сесії Школи документалістики та медіа. Підлітки 14-17 років з прифронтових містечок Донеччини та Луганщини отримують базові знання й одразу випробовують їх на практиці. Ми подбали про те, щоб їхнє навчання було максимально комфортним, а візит до столиці подарував якомога більше позитивних емоцій, — розповідає керівниця проекту Наталя Ящук. — Нам важливо, щоб учасники зробили відкриття — в першу чергу, про самих себе.  Зрозуміли свої сильні риси, надихнулися на їх розвиток. Саме тому в команді Школи є психологи й фасилітатори».

Школа «DocUaDream» — результат співпраці двох організацій — ГО «НОВИЙ ДОНБАС» і БО БФ «Громадяни». Така синергія дала можливість якісно поєднати навчальну й менторську складові. Перед стартом занять учасники мали щось на кшталт тімбілдінгу і тренінг з ненасильницької комунікації, додала Наталя Ящук. Весь навчальний процес супроводжується психологами проекту Оленою Казаковою і Наталією Опришко. Учасники мають ранкові й вечірні зустрічі з ними і завжди можуть отримати фахову підтримку.  

Навчальна частина — це 30 годин теорії і ще більше — практики, зазначає керівниця навчальної частини й ідейна натхненниця Школи «DocUaDream» кінорежисерка Лариса Артюгіна. 

«Маємо міжнародний викладацький склад. Це насамперед українські фахівці з багаторічним досвідом в кіно, журналістиці, операторській та режисерській справі — Ігор Малахов, Роман Хімей, Олена Макаренко, Петро Цимбал. Відомий фотограф Ігор Гайдай та IT-фахівчиня Ірина Щербина. А також — Анна Короткіна-Бродських зі США та Марта-Дарія Кінава з Білорусі. Всі вони щедро діляться знаннями й одразу ж дають можливості перевірити все на практиці», — розповіла Лариса Артюгіна.

Після короткого інструктажу учасники Школи отримали до рук свої перші відеокамери, штативи й мікрофони. Вони мають серйозні задачі — відзняти і змонтувати документальне кіно, зробити текстове інтерв’ю й документальний фотопортрет, додала Лариса Артюгіна. Всі ці матеріали підлітки розмістять на власноруч створених сайтах. Екватор навчання вже подолано — минув перший навчальний тиждень. Далі — більше! На учасників також чекають мотиваційні зустрічі із зірковими спікерами, захист й представлення своїх проектів та вручення дипломів.

Проект реалізується за підтримки УКФ. Думка авторів може не збігатися з офіційною позицією УКФ.  

Четвертий день Школи DocUaDream

Четвертий день Школи DocUaDream

«Спробуй. І якщо ти відчуєш радість – це твоя професія», – Лариса Артюгіна під час лекції з режисури. Четвертий день Школи DocUaDream.

Що ще ми опанували цього дня?

Теорія

Операторська майстерність з Романом Хімеєм. Камера на штативі та “дихаюча” камера. Відчуття дистанції в документальному середовищі. Виправдання дистанції. Нам потрібна дистанція. (Косаковский “Я вас любив.”).

Монтаж з Ігорем Малаховим. Кадр – епізод. Внутрішньокадровий монтаж. Фільм одним кадром. Складаємо ролик – трейлер до фільму. Головні події фільму з героєм – за 30 секунд.

Журналістика з Анною Бродські. XIX століття. Перші журналісти-фотографи часів американської Громадянської війни. Дитяча праця та журналістика. XX та ХХI століття. В’єтнамська війна та журналістика. Расові проблеми США та журналістика — від 1950-х до наших днів.

Практика

Операторська майстерність з Мартою-Дарією Клінавою. Освоєння локації та перша зйомка. Огляд локації, підготовка та налаштування техніки до зйомки. (ІSO, діафрагма, баланс білого)

Журналістика з Оленою Макаренко. Визначення тем, план матеріалу, запитання для інтерв’ю

Фотографія з Ігорем Гайдаєм.

Монтаж з Петром Цимбалом. «Збиральний цех» кіно-процесу. Принциповий устрій всіх монтажних програм – браузер – сховище відсортованого матеріалу. Лінія часу (Таймлайм) та Екран (Вйювьєр). Інструменти монтажу всіх програм.

Литва в Україні захищає свою власну незалежність: презентація проєкту “За нашу і вашу свободу”

Литва в Україні захищає свою власну незалежність: презентація проєкту “За нашу і вашу свободу”

Литовські медики на українському Майдані. Українська сотня у Литві допомагає відновлювати незалежність. Пліч-о-пліч у новітній історії – два по-справжньому дружні народи.

З чого виросло це братерство? Чому в скрутну хвилину саме литовський народ прийшов на допомогу українському? Як відновлення незалежності Литви стало локомотивом для суверенності України та інших республік Радянського союзу?

Проєкт «За нашу і вашу свободу» – це історії живих свідків та учасників подій. Вони – про взаємопідтримку і допомогу у концтаборах Мордовії, багатотисячні тиражі підпільного самвидаву, протестів у Вільнюсі на початку 90-х. А також про борти з пораненими, які приймала Литва, та про її щире бажання допомогти Україні бути на рівних у Європейському Союзі.

«Плов не можна зварити смачним в одному кутку казана» – кажуть майбутні очільники незалежної Литви і вмикають друкарський верстат для національного визвольного руху. «Імперія просто так не відпускає» – говорять герої проєкту «За нашу і вашу свободу» і пакують тепловізори для українців. «Нас було всього тридцять і фізично ми нічого не вирішували, але політично наша роль була велика» – згадує українець, який привіз у Вільнюс грубі гроші на революцію. «Допомагаючи Україні, Литва утверджує власну незалежність» – резюмує інший українець, маючи на увазі спільну загрозу, ворога, який не зупиниться на Східному кордоні, якщо його не стримувати.

Запрошуємо на презентацію проєкту «За нашу і вашу свободу» до 28 липня до Інформаційно-виставкового центр Музею Майдану  (Київ, Майдан Незалежності, 18/2), початок – о 18.30.

Спікери заходу:

Лариса Артюгіна, голова ГО “Новий Донбас”, авторка проєкту “За нашу і вашу свободу”

Ольга Сало,  учасниця Громадського сектору Євромайдану,  заступниця генерального директора із розвитку та культурно-просвітницької роботи Національного музею Революції Гідності.

Заплановане онлайн-включення Надзвичайного і Повноважного Посла Литви в Україні  Марюса Януконіса

Модератор: Олена Задорожна

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.  

Партнери заходу: «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні — Музей Революції гідності»   та газета «День» 

День другий школи DocUaDream

День другий школи DocUaDream

День 2 😎

Створили власні сайти й розпочали зйомку власних документальних фільмів! Сьогодні учасники вперше взяли до рук камери і працювали зі своїми першими героями! Та про все по черзі ☺

Спочатку ми слухали лекції:

🎥 з операторської майстерності від Романа Хімея. Про польовий комплект відеотехніки для документальної зйомки. Ручні налаштування камери. Фокусну відстань об’єктива. Діафрагма та глибина різкості. Гіперфокальна відстань. Кроп фактор та фул фрейм. 

🔍з журналістики від Олени Макаренко. Як створити матеріал? Організація роботи. Хто моя аудиторія? Вибір теми для самостійної роботи.

📸 з фотографії від Ігора Гайдая. Документальний фотопортрет. 

💻 І вперше – з IT від Ірини Щербини! За допомогою яких платформ швидко і безкоштовно створити сайт? Як  захищати свої персональні дані в інтернеті? Як часто змінювати паролі, щоб не втратити цінну інформацію? 

І головна новина дня – підлітки поділилися на 5 команд, які знімуть 5 документальних фільмів. Їх герої – такі ж підлітки з Донбасу, які зараз живуть і навчаються в Києві та Житомирі. 

Працюємо! 

День перший школи DocUaDream

День перший школи DocUaDream

Понад 60 годин теорії та практики: у Києві стартувала перша освітня сесія Школи DocUaDream

Зняти власний документальний фільм. Таку можливість отримали підлітки прифронтових містечок Донбасу. Вони стали учасниками «Школи документалістика та медіа»-2021, яка реалізується за підтримки УКФ. 

В програмі проекту — 30 годин теорії і ще більше — практики. А також — знайомство із зірковими спікерами, проживання в центрі столиці, екскурсії й активності. 

20 підлітків 14-17 років приїхали з Красногорівки, Золотого-1, Лисичанська та Щастя. 17 липня їх зустріла столиця. Керівниця проекту Наталія Ящук подбала про комфортний приїзд, заселення і смачне харчування учасників. Протягом навчання підлітки будуть проживати в DreamHostelKyiv, який розташований в самому серці столиці, на Андріївському узвозі. Сніданки, обіди та вечерю забезпечує ресторан грузинської кухні, мережа Mamamanana. Знайомство учасників між собою провели психологи проекту Олена Казакова і Наталія Опришко. 

18 липня фасилітатори Олена Кашкарьова і Марія Лемберг провели для учасників проекту тренінг з ненасильницької комунікації. Приміщення для цього гостинно надав Київський академічний театр “Колесо”. Ввечері підлітки мали екскурсію Києвом від керівниці культурно-мистецького центру НаУКМА Владислави Осьмак. 

Сьогодні, 19 липня, розпочалася перша, 10-денна навчальна сесія. Засновниця Школи, документалістка Лариса Артюгіна представила учасникам команду викладачів. Це фахівці, які мають багаторічний досвід створення документального кіно, а також IT-фахівчиня. Заняття стартували о 10 годині ранку й тривають до 18.00 в просторі Кооператив.Хабу за адресою вул. В. Васильківська,5. 

Довідка: Школа документалістики та медіа «DocUaDream» для підлітків Донбасу, яких зачепила війна. Це 10-денна навчальна сесія, де підлітки навчаться фільмувати й монтувати документальні кіноісторії, писати журналістські тексти, фотографувати й успішно поширювати все це в інтернеті. Навчання буде відбуватися з 19 липня по 23 липня та з 26 липня по 30 липня включно за адресою вул. Велика Васильківська, 5, Кооператив Хаб (5 поверх) з 10:00 до 18:00. Участь у Школі є абсолютно безоплатною – від проїзду та харчування, до навчання й необхідної для цього техніки. 

Організатори:

Благодійна організація “Благодійний фонд “ГРОМАДЯНИ”, ГО “НОВИЙДОНБАС”, за підтримки Українського культурного фонду. 

Для тих, хто хоче долучитися до  навчання онлайн, створена сторінка в YouTube https://www.youtube.com/channel/UCf4x7CzVnrSW7LPYZ6zpY0A 

Запрошуємо вас долучитися до висвітлення проекту. Будемо раді співпраці. Акредитація ЗМІ – Каміла Грабчук, PR проекту (050 162 38 46), email docuadream@gmail.com 

Наші сторінки в соцмережах: 

Інстаграм:

https://instagram.com/docuadream 

Фейсбук:

https://www.facebook.com/DocUaDream/ 

ЯКИЙ РОЗКЛАД? І ДЕ ДИВИТИСЯ ЛЕКЦІЇ ОНЛАЙН?

ЯКИЙ РОЗКЛАД? І ДЕ ДИВИТИСЯ ЛЕКЦІЇ ОНЛАЙН?

Вже з понеділка стартує перша сесія Школи документалістики  та медіа. Всі навчальні лекції можна дивитися  онлайн у вільному доступі на нашому ютуб-каналі за посиланням. 

Працювати будемо за таким розкладом: 

19.07 – старт навчання. 

10.00 – Знайомство з викладачами

10.45 – лекція з режисури

11.30 – лекція з фотографії

12.15- лекція з журналістики

13.00 – обід

14.00-лекція з  операторської майстерності

14.45 – лекція з монтажу

15.30 – лекція з журналістики

16.15-17.00 – кінохроніка

20.07

10.00-лекція з  операторської майстерності

10.45 – лекція з журналістики 

11.30 – лекція з фотографії

12.15 – лекція з режисури

13.00 – обід

14.00 – 18.00 – практика

21.07

10.00-лекція з  операторської майстерності

10.45-лекція з журналістики 

11.30- лекція з фотографії

12.15 – лекція з монтажу

13.00 – обід

14.00 – 18.00 – практика

22.07

10.00-лекція з  операторської майстерності

10.45 – лекція з монтажу

11.30- лекція з режисури

12.15 – лекція з журналістики 

13.00 – обід

14.00 – 18.00 – практика

23.07

10.00-лекція з  операторської майстерності

12.15 – лекція з монтажу

13.00 – обід

14.00 – 18.00 – практика

24-25.07

Прямі ефіри із зірковими спікерами 

26.07 

10.00 – лекція з фотографії

10.45 – лекція з монтажу

11.30 – лекція з режисури

12.15 – лекція з журналістики 

13.00 – обід

14.00 – 18.00 – практика

27.07

10.00 – лекція з монтажу

11.30 – лекція з IT

12.15 – лекція з режисури

13.00 – обід

14.00 – 18.00 – практика

28.07 

10.00 – лекція з фотографії

10.45 – лекція з монтажу

11.30 – лекція з IT

12.15 – лекція з режисури

13.00 – обід

14.00 – 18.00 – практика

29.07

10.00-лекція. Як працювати з кінохроніками 

11.30 – лекція з IT

12.15 – лекція з режисури

13.00 – обід

14.00 – 18.00 – практика

30.07 

10.00 – лекція з IT

10.45 – лекція з журналістики 

11.30-лекція з  операторської майстерності+монтаж

12.15 – підсумки

13.00 – обід

14.00-18.00-презентація робіт учасників

Анонс для ЗМІ 

Анонс для ЗМІ 

Колеги, вітаємо! 

19-30 липня у Києві відбудеться Школа документалістики та медіа для підлітків Донбасу, яких зачепила війна. Це 10-денна навчальна сесія, де підлітки навчаться фільмувати й монтувати документальні кіноісторії, писати журналістські тексти, фотографувати й успішно поширювати все це в інтернеті. Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду. 

Наші учасники отримають практичні вміння та знання від професіоналів своєї справи. Команда тренерів-викладачів складається із журналістів, операторів та режисерів, знаного фотографа та IT-фахівчині.

Участь у Школі є абсолютно безоплатною – від проїзду та харчування, до навчання й необхідної для цього техніки. 

Запрошуємо вас долучитися до висвітлення проекту. Будемо раді співпраці.

Акредитація ЗМІ – Каміла Грабчук, PR проекту (050 162 38 46)

Організатори: Благодійна організація “Благодійний фонд “ГРОМАДЯНИ”, ГО “НОВИЙДОНБАС”, за підтримки Українського культурного фонду. 

Команда школи DocUaDream: ми віримо в українську молодь 

Команда школи DocUaDream: ми віримо в українську молодь 

У команді Школи документалістики та медіа DocUaDream зібралися професійні люди, які вірять в потенціал української молоді. 

В’ячеслав Волинщиков – технічна підтримка й міць проекту. Наш технічний менеджер. 

Протягом навчальних сесій Школи документалістики та медіа він прослідкує за справністю всього, що можна назвати технічним спорядженням. 

Ольга Голобородько – бухгалтерка. Прослідкує за тим, щоб кожен етап нашого проекту мав необхідні ресурси. 

У неї все по поличках, а дебет завжди дорівнює кредиту. 

Ляна Кромбет – помічниця керівника. Ляна – ветеранка АТО/ООС, з 2015 по 2019 роки проходила службу в батальйоні ім. Кульчицького. Вона подбає про приїзд/від’їзд учасників, допоможе з поселенням і логістикою. 

Ольга Ніксдорф і Каміла Грабчук –  команда SMM Школи DocUaDream. 

Ольга працює в психологічному консультуванні. З 2016 року є асоційованим членом ГО “Новий Донбас”, та ТОВ “Платформа української документалістики”. Займається веб та графічним дизайном, контент менеджментом.

«Приємно працювати в команді з людьми, які розширюють горизонти і роблять шлях до цілей яскравішим, змістовнішим и легшим», – каже Оля. 

Каміла – журналістка. З 2017 року в команді Фонду “Громадяни”, проект “Мрійники”. Пише тексти, знімає відео, працює у кадрі. 

«Рада займатись тим, що люблю разом з тими, кого люблю і поважаю», – каже Каміла.

Марія Лемберг – фасиліторка проекту. Фахівчиня з роботи в групах. Вона модерує зустрічі великих команд і знається на тому, як знайти спільну мову. 

Наталія Ящук – керівниця нашого проекту, натхненниця і бджілка. Знає, як заповнювати великі й серйозні документи і де знайти найвмотивованіших підлітків країни. Наталка не один рік працює з молоддю в прифронтовій зоні як психологиня і менторка. 

Лариса Артюгіна – кінорежисерка, засновниця Школи документалістики та медіа. Має багаторічний досвід викладання режисури документального кіно в університеті та практичної роботи на кіновиробництві. Працювала як документалістка на прифронтових територіях, створила серію документальних фільмів про життя сучасних українців. 

«Школа DocUaDream – це спільнота творчих людей, які змінюють світ», – каже Лариса.

Всі члени нашої команди – експерти в різних сферах. Але є те, що об’єднує нас – ми однаково сильно віримо в українську молодь. 

Учасників Школи DocUaDream відібрано

Учасників Школи DocUaDream відібрано

Відбір до Школи документалістики та медіа DocUaDream закінчено. Ми отримали 62 заявки від підлітків Донеччини та Луганщини й відібрали 40 найбільш вмотивованих учасників. 

Результати дивіться за цим лінком!

«Нарешті, друзі, ми готові представити всіх, хто отримав шанс на 10-денне навчання з документалістики й медіа! Ми обрали 40 найбільш вмотивованих підлітків. Вже у липні відбудеться перша сесія Школи, де учасники відкриють для себе новий світ. З нетерпінням чекаємо на зустріч», – розповіла керівниця проекту Школи документалістики та медіа Наталія Ящук. 

Нашій команді довелось неабияк попрацювати, адже загалом ми отримали 62 заявки. Всі, хто не увійшов у 40-ку, а також всі бажаючі, кому цікаві документалістика та медіа – зможуть долучитися до наших занять онлайн. Всі лекції будуть у вільному доступі, трансляції будуть на наших сторінках.  

Проект реалізується ГО “НОВИЙДОНБАС”, БО БФ “ГРОМАДЯНИ” за підтримки УКФ.