НОВИНИ

Відкриваємо прийом заявок у Школу DocUaDream

Відкриваємо прийом заявок у Школу DocUaDream

15.01.2021, ми відкриваємо прийом заявок на Школу документалістики та медіа для підлітків з Донбасу DocUaDream. Школа пройде влітку 2021-го року в Києві. Проєкт здійснюється Громадською організацією “НОВИЙДОНБАС” у партнерстві з Благодійною організацією “Благодійний Фонд “Громадяни” за підтримки Українського культурного фонду.

Головна мета школи DocUaDream — познайомити учасників зі світом кінодокументалістики та медіа, навчити їх орієнтуватися в цьому світі та створювати власні сайти, гідні фото, відео та текстові матеріали за допомогою здобутих навичок.

Перші дві сесії школи пройдуть улітку 2021-го року в Києві.
Тривалість кожної сесії: 10 днів.
Дати:
I зміна – 17.07.2021 – 30.07.2021,
II зміна – 7.08.2021 – 21.08.2021

Участь у школі можуть брати підлітки зі східної України, які постраждали внаслідок військових дій на Донбасі.

Перелік міст для учасників: Красногорівка, Новомихайлівка (Донецька область), Щастя, Станиця Луганська, Лисичанськ, Золоте (Луганська область).

Заповнити заявку

Заявки прийматимуться до 15.06.2021

З усіх питань звертатись за адресою: docuadream@gmail.com

“Діти війни” у День Святого Миколая

“Діти війни” у День Святого Миколая

Як засобами культури висловити свою підтримку дітям, яких зачепила війна?
Відповідь на це питання можна було отримати 19 грудня, на День Святого Миколая, 2020 року, у ветеранському ЯРМІЗ-центрі.
На відкриття фотовиставки “Діти Війни” Саулюса Паукштиса (Литва) та Юліани Домащенко (Україна) зібралися ветерани з дітьми. Завітав “десант” з Посольства Литви в Україні на чолі з Послом паном Вальдемарасом Сарапінасом.
Світлини фотовиставки представляла співавторка зі Станиці-Луганської Юліана Домащенко. Вона розповіла про дітей, яких фотографувала біля зруйнованої школи №2 вдома у Станиці. А Саулюс Паукштис долучився онлайн та розповів про свою мотивацію створити цю виставку. Про те, як його вразила історія про спалену на очах дітей школу.
Далі було онлайн-включення з самої Станиці-Луганської. Тетяна Домащенко розповіла про обстановку на лінії розмежування та життя дітей.
Ганна Гоменюк з Карітас в Україні презентувала короткі кіно-історії про двох героїнь фотовиставки – Дашу та Софію. Ці кіноісторії створила білоруська кінорежисерка Марта-Дарія Клінава.
Посол Литви в Україні висловив беззаперечну підтримку Литви Україні та запевнив , що Литва буде до переможного кінця з Україною у війні з агресором Російською Федерацією. А пані Іна Кнюрєнє, Аташе з питань культури, подарувала дітям чудовий литовський традиційний шакотіс.
Господиня простору Ярміз-центру, директорка Губська Євгенія, приготувала чудові подарунки для дітей зі Станиці-Луганської та пообіцяла, що дорослий світ зробить усе можливе, щоб світ дітей був щасливим та радісним.
А далі були привітання дітей з Києва. Девятирічні Антон та Артем вітали своїх одноліток зі Станиці та презентували власноруч зроблені подарунки. Не забули й про справжніх “Миколаїв” – захисників України. Для них діти приготували малюнки. І на завершення офіційної частини прозвучала пісня. Старовинну українську традиційну заспівала тетяна Кисляк. Потім було чаювання з шакотісом та неформальні розмови.
Після перерви – перегляд документального фільму “Богданове щастя” режисерок Лариси Артюгіної та Олександри Чуприної. Це фільм про семирічного Богданчика, який товаришує з волонтерами та мріє мати свій блакитно-жовтий прапор. Після фільму було онлайн-спілкування з Богданом та його класним керівником Дмитром Олександровичем. Богдан розповів як він живе, що відбувається у Миколаївці та знову замовив український прапор.
Ведучою цієї події була чарівна Лариса Артюгіна – голова ГО “НОВИЙДОНБАС” та керівниця “Платформи української документалістики”.
Гарне свято вийшло, дякуємо усім дотичним до події!

Центр “ЯРМІЗ”, ГО “НОВИЙДОНБАС”
DocUA Platform, Карітас України
Посольство Литви в Україні – Надзвичайний повноважний Посол Литви в Україні Вальдемарас Сарапінас, Аташе з питань культури Іна Кнюрєнє
Саулюс Паукштис
Тетяна та Юліана Домащенко
Підлітки Станиці-Луганської

Усі карантинні вимоги було дотримано.

Проєкт «Побратими»

Проєкт «Побратими»

17 грудня 2020 року відбулася зустріч команди Платформи української документалістики з Головою Українського інституту національної пам’яті Антоном Дробовичем. Військовий фотограф Юрій Величко (позивний Фотограф) презентував свою ідею авторського проєкту “Побратими” та подарував фотокниги у бібліотеку інституту. Книги – це спільна праця авторів Юрія Величка та Ганни Терянік на сучасну військову тематику: «Життя на нулі» та «Пункт дислокації Донбас».
Марічка Білоус, керівниця майбутнього проєкту, розповіла про творчий задум та способи реалізації. Показала напрацювання творчої групи та план дій.
Лариса Артюгіна, керівниця Платформи української документалістики, розповіла про можливості поширення та вплив проєкту на суспільство.
Пан Дробович виявив професійний інтерес до творчого задуму та надав інформацію щодо реальних можливостей інституту у реалізації.
До розмови онлайн долучилась пані Ганна з громадської організації «Життя на нулі» . Розмова вийшла продуктивною та насиченою.
Щиро дякуємо УІНП за небайдужість та відкритість. Сподіваємось на плідну співпрацю!

Відкриття фотовиставки “Діти Війни”

Відкриття фотовиставки “Діти Війни”

Запрошуємо 19 грудня о 14:00 у Центр “ЯРМІЗ” на відкриття фотовиставки “Діти Війни” ( Саулюса Паукштиса та Юліани Домащенко ) та перегляд документального фільму “Богданове щастя” ( Лариси Артюгіної та Олександри Чуприної ).

Окрім цього, в рамках події відбудеться:
– онлайн-зустріч Вільнюс-Київ-Станиця Луганська разом з учасниками та авторами проекту;
– перегляд кіно-історій героїв фотовиставки.

“Діти війни” – міжнародний проект, створений у співпраці литовського фотографа та української фотохудожниці.
Світлини проекту – це потрети дітей із Станиці Луганської, яких зачепила війна, відзняті поруч із зруйнованою вщент російськими ракетами системи ГРАД школою.

“Богданове Щастя” Україна, 45 хв., документальна кінострічка режисерок Лариси Артюгіної та Олександри Чупріної.
Головний герой картини, семирічний Богданчик, що товаришує з українськими волонтерами. Хлопчик мріє мати свій блакитно-жовтий прапор

Організотори події: Центр “ЯРМІЗ” спільно з ГО “Новий Донбас”. Партнери заходу: DocUA Platform та Карітас України.

Захід відбудеться в режимі offline з дотриманням карантинних вимог. Також буде онлайн-трансляція події.

Долаючи розломи в громадах

Долаючи розломи в громадах

Раді повідомити про продовження співпраці із нашими надійними партнерами – Міжнародним Благодійним Фондом “Карітас України”.
Наразі ми створюємо документальні відеоролики про історії дітей-мешканців зони розмежування в Україні в рамках проекту “Долаючи розломи в громадах”.
Білоруська кінорежисерка Марта-Дарія Клінава та український кінооператор Олександр Навроцький вже побували у прифронтових містечках Станиця-Луганська та Щастя й провели зйомки. Нині триває монтаж матеріалу. Це будуть історії дітей, яких зачепила війна. Сподіваємось, що зовсім скоро презентуємо широкому загалу наші напрацювання.
Маємо надію, що наші спільні кіно кроки допоможуть дітям, які виросли у ситуації війни, мати гарне майбутнє.

Партнерство

Партнерство

24 листопада 2020 року відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між БО “Благодійний Фонд “Центр реадаптації та реабілітації “ЯРМІЗ” та ГО “НОВИЙДОНБАС”.
Сторони домовились про розробку спільних проєктів для допомоги ветеранам та їхнім родинам, сім’ям загиблих учасників бойових дій та інших постраждалих від військового конфлікту, вважаючи адаптацію ветеранів та стійкість громади однією з головних передумов успішного розвитку держави.
Очільниці організацій – пані Євгенія та пані Лариса домовились про перший спільний проєкт вже у грудні цього року. Слідкуйте за нашими новинами та долучайтесь до подій.
З вірою у силу спільних зусиль рухаємось до перемоги!

Медова подяка

Медова подяка

Сьогодні у нас гарна новина. Дуже сонячна у мороковий листопадовий день.
Трапилась неймовірна історія.
Команда docUA PLatform продовжує створювати документальний фільм “За нашу і вашу свободу”. До нас долучається фахова редакторка Наталя Багинська. Вона їде до батьків та показує попередні результати роботи.
Село Ожерельне, Пологівський район, Запорізька область, батькова пасіка.
Навколо – дикий степ, що буяє різнотрав’ям та господарські лани. Мед, що увібрав дива природи і любов людей. Тато, Віталій Станіславович, дарує “Платформі української документалістики” бідон меду на підтримку документальних проектів.
Щиро, як Справжній Українець, робить те, що може. Уклін Вам, пане Віталію, від нашої команди! У цьому бідоні – серпневий мед, що має ніжний квітковий смак та вміщує корисні продукти бджолярства.
Ми вирішили подарувати кожному, хто фінансово підтримає документальні фільми docUA Platform, баночку цього розкішного меду – на щастя, на долю, на здоров’я! – http://docua-platform.org/gratitude-honey/
Якщо ви підтримаєте наші проекти та перерахуєте від 200 грн, отримаєте у подарунок пів літру меду!

“Children of War” in Vilnius.

“Children of War” in Vilnius.

At this moment, on the street Subačiaus in Vilnius, Ukrainian children of war look into the eyes of peaceful passers-by from photo portraits.
Saulius Paukštys, the author of the photo exhibition, a well-known Lithuanian artist, himself visited the Ukrainian front line last year. These eyes of children who survived the war impressed him, and he decided to make a photo project “Children of War ”. Here you can find a photo report from the exhibition.

Audience response –
Petras Vaitiekūnas, former Ambassador to Ukraine – “Even though there are only teenagers in the photos, the exhibition is full of horror. Just like in any European country. The horror of the Russian war in Ukraine, which the viewer does not see, but which these children experienced (if they are still alive) every day. Russia needs to export something. However, as the things are not that good with oil, they export the only thing the Kremlin has in abundance, war and horror.”

Фотовиставка “Діти війни”.

Фотовиставка “Діти війни”.

14-го жовтня у Вільнюсі, в E MARE LIBERTAS GALLERY відкриється виставка фотографій Саулюса Паукштиса (Литва) та Юліани Домащенко (Україна) “ДІТИ ВІЙНИ”.
https://www.facebook.com/events/351717222698334/?active_tab=about

Це фотопортрети дітей із прифронтового містечка Станиця-Луганська.
“Життя у Станиці Луганській – розбите навпіл – До війни та Після. Під словом “війна” тут мають на увазі не Другу світову, а сучасну війну на Донбасі, яку Росія розпочала проти України в 2014 році. Війна розділила сім’ї, суттєво вплинула на повсякденне життя і продовжує лишати шрами на долях людей. Деякі з них були дітьми, коли почалася війна. Зараз вони підлітки і у свої 14-15 років знають про війну більше, ніж середньостатистичний український солдат до 2014 року.” – вказано у анонсі виставки, який написала наша волонтерка Олена Макаренко. Вона у 2015 році працювала в проєкті з відновлення шкіл та життя дітей у Станично-Луганському районі і добре знає про місцеві події та біль луганчан.
Більшість фотографій зроблено біля руїн школи №2. Школа була повністю зруйнована російськими ракетними установками “Град” у вересні 2014 року. Від неї залишились лиш обгорілі стіни. Територія навколо школи вкрита написами, зробленими колишніми учнями. Вони написали, що люблять школу.
Це на власні очі й побачив литовський художник Саулюс Паукштис під час художнього українсько-литовського пленеру. Його небайдуже серце відгукнулося і він задумав фотопроєкт. Тетяна Домащенко разом з донькою Юліаною допомогли втілити задум Саулюса.
Виставка у Вільнюсі триватиме два тижні запрошуємо до перегляду!

Пітчинг у Держкіно.

Пітчинг у Держкіно.

15 вересня 2020 року відбулась презентаційна сесія (пітчинг) другого етапу Чотирнадцятого конкурсного відбору кінопроєктів Держкіно.
Команда “Платфоорми української документалістики” презентувала документальний фільм “За нашу і вашу свободу”.
Лариса Артюгіна та Вячеслав Волинщиков розповіли про те, як і чому виникла ідея фільму, яка наша мета та як плануємо втілювати авторський задум.
Сподіваємось, що переконали експертів у тому, що варто підтримати наш фільм.
“Тримаємо кулаки”!
Подивитись, як саме це відбувалось, можна за посиланням Держкіно, яке вело пряму трансляцію – https://youtu.be/HcZ6ZAX8_sQ?t=3638