+380686036181 newdonbass.ngo@gmail.com

НОВИНИ

Some happiness to Shchastya.

Some happiness to Shchastya.

Dear friends! We really need your support!
More than a year ago I have been at world’s end.
We were looking far ahead, beyond electric poles, and there was another territory, it reeked of cold and unease, it seemed that there was no life beyond. But on this side there was Shchastya (happiness). Quiet and full of sunshine.
For two weeks we’ve been teaching teenagers of this Ukrainian town, situated on the line of separation, within the “Media and Documentary School” project. One of the tasks for our students was to film a short piece about their hometown, Shchastya. We walked around the town together, they showed us their favorite spots, we talked about the problems that young people face, but most of the time we just made jokes and had fun. The traces of the war were disguised under the general dilapidation of the town. There was the time when Shchastya was a utopian Soviet town, with wide streets, stucco works, and ancient looking columns supporting the Hall of Culture. But now through crumbling plaster you might notice bullet holes. Colorfully tiled “Ovoshchi” (Groceries) shop turned into a beerhouse, where time seems to have stopped. Though, you get this feeling all around the town.
And here, among this dying Soviet legacy, I opened a new world. It’s full of drive and fearlessness that only teenagers have. But at the same time the traumatic experience of these kids could not but leave its trace on their lives. Then I’ve come up with the idea of making a film about Shchastya teenagers, about their small world, beyond which there is war and adults tired of the future’s uncertainty.
Last autumn I came back to Shchastya to start filming. Unfortunately, a lot of our plans have not been realized due to the pandemic. But I’m looking forward to continuing the work on this film with the film crew, when the borders are opened. As we are just at the beginning of our journey and we are currently seeking financial support, we have to do everything by ourselves now. And it became even harder in the current world situation. But you can always support us financially, this would help us greatly to travel 1300 km from Minsk and bring some happiness to Shchastya.
Link to DocUa website, where you can donate to us:
http://docua-platform.org/shchastia-means-happiness-%d1%89%d0%b0%d1%81%d1%82%d1%8f-%d1%8f%d0%ba-%d0%b5%d0%bc%d0%be%d1%86%d1%96%d1%8f/

The film teaser:
https://youtu.be/mXRizNgDApY

Новий проект docUA Platform – документальний фільм “За нашу і вашу свободу”.

Новий проект docUA Platform – документальний фільм “За нашу і вашу свободу”.

Сьогодні презентуємо важливий для нас проект – документальний фільм “За нашу і вашу свободу”. Перші тизери готові!
Фільм «За вашу і нашу свободу» – є живою документальною хрестоматією боротьби Литви та України проти радянсько-російської імперії. Здобуття та захист державної незалежності показано крізь зворушливі історії учасників подій, їх роздуми і висновки. Україна і Литва мають більше причин для подальшої взаємодії, ніж відомо пересічному громадянину. Фільм «За вашу і нашу свободу» – формує громадянську свідомість і відповідальність, створює привід для гордості та взаємоповаги.
Дивіться за посиланням – http://docua-platform.org/%d0%b7%d0%b0-%d0%bd%d0%b0%d1%88%d1%83-%d1%96-%d0%b2%d0%b0%d1%88%d1%83-%d1%81%d0%b2%d0%be%d0%b1%d0%be%d0%b4%d1%83-uz-jusu-ir-musu-laisve-for-our-and-your-freedom/

Висловлюємо щиру подяку за допомогу у зборі матеріалів та підготовці тизерів: Марюсу Януконіс (Литва), Пятрасу Вайтєкунасу (Литва), Євгену Дикому (Україна), Гарольдасу Даумантасу (Литва), Вячеславу Волинщикову (Україна), Борису Денисевичу (Україна), Вінцасу Кубіліусу (Литва), Роману Хімею (Україна), Андрію Нідзельському (Україна), Беатріче Белавців (Україна), Наталі Багінській (Україна), Андрію Жижко (Україна).
Фондувати (зробити донат) у фільм можна прямо на рахунок нашої громадської організації ось тут – https://newdonbas.org/%d0%bf%d1%96%d0%b4%d1%82%d1%80%d0%b8%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b8/
одним кліком у будь-якій валюті та будь-яку суму. Або ж натиснувши кнопку Підтримати на сторінці фільму. Дякуємо!
За нашу і вашу свободу!

Деталі та активні посилання – всередині новини.

Анонс проекту “Платформа української документалістики”.

Анонс проекту “Платформа української документалістики”.

Ініціативна група пропонує всім авторам-документалістам та зацікавленим культурним дипломатам долучитись до другої онлайн дискусії, у четвер 4 червня, о 20:00 (за Київським часом), яка буде присвячена сучасній воєнній українській фото та кіно документалістиці.

Запрошені до участі:
Олександр Терещенко – Заступник Міністра у справах ветеранів Олександр Терещенко
Лариса Артюгіна – кінорежисерка, керівниця “Платформи української документалістики” Larysa Artiugina
Максим Левін – фотограф, керівник проєкту Afterilovaisk Maks Levin
Ярослав Підгора-Гвяздовський – кінокритик Ярослав Підгора-Гвяздовський
Марія Берлінська – Клуб Ветеранської Дипломатії “Амбасадор” Марія Берлінська
Анна Жарова – Israelli Friends of Ukraine Anna Zharova

Модераторка
Віолета Москалу. Доктор філософії Лотаринзького університету (Франція) Violeta Moskalu

Трансляція: ФБ сторінка Global Ukraine Global Ukraine (https://www.facebook.com/GlobalUkraineFoundation/)
Деталі та активні посилання – всередині новини.

Ветеранська дипломатія. Культура. (IІ)

Ветеранська дипломатія. Культура. (IІ)

Продовжуємо інформувати про роботу нашої ініціативної групи у напрямку створення глобальної платформи “Ветеранська дипломатія. Культура”. 

Минулого тижня, відбулась перша онлайн-дискусія на тему воєнної літератури. 

https://youtu.be/ikhPdeX5vO8

Запрошені дослідниці пані Ганна Скоріна та Марина Рябченко поділилися своїми спостереженнями про те, як активно розвивається українська ветеранська література, починаючи з 2015 року. Сьогодні можна навіть говорити про становлення нового напряму в сучасному українському літературному процесі. Ці тексти різножанрові, а тому кожен читач завжди може знайти щось своє. Вірші, щоденники, спогади, есеїстика, автобіографічні романи та художні тексти на основі реальних подій, є навіть містико-фантастичні оповідання, комікси та графічний роман. На жаль, цей важливий сегмент книжок, який є частиною інформаційної війни, не часто в центрі уваги в Україні. І також учасники погодилися, що цей інструмент може бути більш інтегрованим у нашу боротьбу з антиукраїнською пропагандою на глобальному рівні.

Окрім онлайн-дискусії, на ФБ-сторінці стріму події проходила також активна дискусія, з коментарями від глядачів. Ініціаторам платформи було також приємно отримати надихаючі коментарі після першого ефіру. Данило Щоголь, студент Української Академії Лідерства вважає, що така платформа важлива й для української молоді: “Для мене військові – це завжди люди з непересічною долею, особливо ті, хто з відчуття відданості і найбільшої любові до України пішли воювати. Я переконаний, що таким людям є що розповісти не тільки про війну та агресію на сході України, а й про те, що таке справжнє відчуття командності, спільної перемоги і поразки, відчуття великої відповідальності. Думаю, що саме зараз нам не вистачає отієї спільності й командності. Важливо говорити і нагадувати, що в Україні вже 6 рік війна. Прикро, що це стало нашою буденністю, але, думаю, такою, що робить нас сильнішими”.

Активно реагували на обговорення представниці Клубу Ветеранської Дипломатії “Амбасадор” Марія Берлінська та Люба Шипович. Висловили своє бажання розповісти про власний досвід ветеранської культурної дипломатії. Ініціативна група запросила Марію до наступної розмови про візуальне мистецтво у сфері ветеранської культурної дипломатії.

Включились у розмову й автори літературних творів. Писали в коментарях про свій досвід. Максим Петренко навіть запропонував подарувати свої книги у діаспори.

Представники українських громад за кордоном також зустріли ініціативу з великим інтересом. Анна Жарова, ідейна натхненниця волонтерської спільноти “Ізраїльські друзі України” ще з часів Євромайдану підкреслює, що “є дуже багато подібного і близького між сьогоднішнім Ізраїлем і Україною: боротьба за свою землю, відстоювання незалежності, мужній опір ворогу, прагнення миру. Все частіше ми чуємо в Україні порівняння з Ізраїлем, бачимо, як історія нашої країни надихає українців. Ми спостерігаємо потужний волонтерський рух серед ізраїльтян, які допомагають пораненим українцям, сиротам, що опинились на лінії зіткнення на Донбасі. А це – народна дипломатія, порозуміння між людьми, яке працює набагато ефективніше і швидше від політики. Саме тому нам, культурним дипломатам, важливо знайомити українську та ізраїльську громаду з роботами українських та ізраїльських фотографів, в яких переплітається життя двох наших народів”.

Ми запросили Анну Жарову до участі у наступній онлайн-дискусії, щоб поділилася досвідом організації фотовиставки “Між війною і миром. Україна – Ізраїль”, де були представлені роботи, зняті під час Революції Гідності, в зоні військового конфлікту на сході України, а також під час арабо-ізраїльських війн. Ці образи поєднуються з картинками мирного життя: обличчями людей, природою, архітектурою.

Ініціативна група пропонує всім авторам та зацікавленим культурним дипломатам долучитись до другої онлайн дискусії, у четвер 4 червня, о 20:00 (за Київським часом), яка буде присвячена сучасній воєнній українській фото та кіно документалістиці.

Запрошені до участі:

Олександр Терещенко – Заступник Міністра у справах ветеранів

Лариса Артюгіна – кінорежисерка, керівниця “Платформи української документалістики” 

Максим Левін –  фотограф, керівник проєкту Afterilovaisk 

Ярослав Підгора-Гвяздовський – кінокритик

Марія Берлінська –  Клуб Ветеранської Дипломатії “Амбасадор” 

Анна Жарова –  Israelli Friends of Ukraine

Модераторка

Віолета Москалу. Доктор філософії Лотаринзького університету (Франція).

Трансляція: ФБ сторінка Global Ukraine (https://www.facebook.com/GlobalUkraineFoundation/)

Деталі та активні посилання – всередині новини.

Як виглядають люди, які змінюють світ?

Як виглядають люди, які змінюють світ?

Радо презентуємо нову роботу нашого проекту docUA Platform – процес створення нового документального фільму.

Містер Клоун.

Документальний фільм, 70 хв, Україна, Литва

субтитри – англійські, українські, литовські

Режисерка Лариса Артюгіна Larysa Artiugina

Головний герой цієї історії – Аркадіус Винокурас Arkadijus Vinokuras – артист-клоун із Литви, який приїжджає в Україну на прифронтову зону, аби підтримати дітей, яких зачепила війна. Всі приймають його, як кумедного Містера Аркадо, натомість отримують життєлюбний приклад і науку громадянської позиції від литовського дисидента, письменника і унікального театрального педагога, яким є Винокурас. І там, де не було причини для посмішки, з’являється надія і віра у себе.

Детальніше за посиланням – http://docua-platform.org/mister-%d1%81lown-%d0%bc%d1%96%d1%81%d1%82%d0%b5%d1%80-%d0%ba%d0%bb%d0%be%d1%83%d0%bd/
Деталі та активні посилання – всередині новини.

Ветеранська дипломатія. Культура.

Ветеранська дипломатія. Культура.

Раді повідомити, що за участі нашого проєкту “Платформа української документалістики” запускається платформа «Ветеранська дипломатія. Культура». Запрошуємо до онлайн дискусії, у четвер 21 травня, о 20:00 (за Київським часом).

Планується проведення серії онлайн-дискусій за напрямами: книги про війну, серії фотографій та документальне кіно про російсько-українську війну, яка нині триває. Ініціативна група, яка розробляє концепт «Ветеранська дипломатія.Культура», запрошує долучитись до першої розмови.

Ініціатори створення платформи:

Олександр Терещенко – ветеран російсько-української війни, заступник Міністра у справах ветеранів. 

Лариса Артюгіна – кінорежисерка, керівниця “Платформи української документалістики” 

Максим Левін – фотограф, керівник проєкту Afterilovaisk 

Віолета Москалу – засновниця Фундації Global Ukraine 

Ганна Скоріна та Марина Рябченко – дослідниці сучасної літератури про війну.

Перша онлайн дискусія буде присвячена темі сучасної воєнної літератури. Уже зараз маємо більше 600 книг на цю тему. І це величезне надбання варто почати усвідомлювати. Чекаємо на авторів та всіх зацікавлених!

Запрошені до участі:

Марина Рябченко. 

Кандидатка філологічних наук, асистент кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Упродовж останніх двох років досліджує воєнну прозу, яка активно розвивається в українській літературі. Результати дослідження оприлюднено в низці наукових статей та тематичних інтерв’ю у ЗМІ.

Ганна Скоріна. 

Бібліотекарка за освітою, працює у сфері комунікацій. Створила список всіх виданих книг про російсько-українську війну, видані за 2014-2019 роки (600 книг), досліджує тему ветеранської літератури.

Олександр Терещенко. 

Автор книги “Життя після 16:30”. Олександр – ветеран російсько-української війни, десантник 79-ої десантної бригади. Книга «Життя після 16:30» документальна повість про перемогу людини над обставинами і над собою. У книзі автор описує період повернення до повноцінного життя після лікування та реабілітації. Олександр Терещенко акцентує увагу не на війні, а саме на внутрішніх проблемах людини, яка звідти повернулася. Повість, написана з гумором і самоіронією, водночас є практичним посібником для всіх, хто опинився в складній життєвій ситуації.

Модераторка

Віолета Москалу. Доктор філософії Лотаринзського університету (Франція). 

Трансляція: ФБ сторінка Global Ukraine (https://www.facebook.com/GlobalUkraineFoundation/) 

та YouTube канал Global Ukraine (https://www.youtube.com/channel/UCDbjrWJz_nMkhZckuvlJ1OA/featured).

http://docua-platform.org/%d0%b2%d0%b5%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b0%d0%bd%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b0-%d0%b4%d0%b8%d0%bf%d0%bb%d0%be%d0%bc%d0%b0%d1%82%d1%96%d1%8f-%d0%ba%d1%83%d0%bb%d1%8c%d1%82%d1%83%d1%80%d0%b0/
Деталі та активні посилання – всередині новини.

Як живе документалістика у карантині.

Як живе документалістика у карантині.

У нас у часи Zoom та карантину творчі зустрічі відбувають онлайн. От і 12 травня відбувся Вебінар «Кінематографічна зустріч документального кіно», який організували наші чудові давні партнери з “Карітас-Харків”.
Лариса Артюгіна з Києва та Марта-Дарія Клінава з Мінська розповідали про те, як створюється документальне кіно “Щастя як емоція” – http://docua-platform.org/shchastia-means-happiness
Говорили про те, як живе документалістика в Україні в період карантину, чи вдається зараз знімати документальне кіно та які нові виклики постали перед кінорежисерками зараз. А також дізналися, як цього року проходив 17 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини DOCUDAYS від регіонального координатора Юрія Чумака.
Подивитися вебінар можна за посиланням? https://www.youtube.com/watch?v=46R3dfaFr7U&t=6s
Подія відбулася в рамках проєкту “Долаючи розломи в громадах”, за підтримки «Карітас Німеччина» та Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.
Деталі та активні посилання – всередині новини.

PITCH UA 2 – фінальний пітчинг.

PITCH UA 2 – фінальний пітчинг.

12 травня 2020 року відбувся останній етап конкурсу PITCH UA 2 – фінальний пітчинг. Не зважаючи на карантин, захід було проведе онлайн у Zoom конференції. Режисерка Марта-Дарія Клінава та продюсерка docUA Platform Лариса Артюгіна представили презентацію майбутнього...

Зустріч професіоналів документалістики.

Зустріч професіоналів документалістики.

23 квітня 2020 року в рамках кінофестивалю DOCUDAYS відбувся Meet Professionals
Це – нетворкінгова подія, яка надає можливість провести індивідуальні зустрічі з міжнародними експерт(к)ами документального кіно, отримати консультації щодо власних проєктів та налагодити професійні контакти.
Meet Professionals відбувся в онлайн форматі. Серед фахівців/-чинь Meet Professionals – представники/-ці фестивалів, сейлз-агент(к)и, броадкастери, досвідчені іноземні та українські продюсер(к)и, представники/-ці фундацій кіно.

Команда docUA Platform взяла участь у цій події та представляла документальний фільм “Щастя, як емоція”. Ми мали індивідуальні онлайн-консультації із:
Олександрою Дерев’єнко (CAT&Docs, Франція)
Наталією Аршавською (Current Time TV, США)
Анасем Хелаві (Aljazeera Documentary Channel, Катар)
Зденеком Блага (Інститут документального кіно, Чехія)
Ольгою Бірзул (Український інститут, Україна)
Метте Гоффман Мейєр (The Why Foundation, Данія)

Дякуємо Міжнародному фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA за чудову можливість отримати корисні поради та нові контакти із професійною спільнотою. Сподіваємось на подальшу співпрацю!

Наш фільм – у фіналі!

Наш фільм – у фіналі!

Раді поділитись гарною новиною – наш проект документального фільму “Щастя, як емоція” пройшов до фіналу PITCH UA 2 ! – https://pitchua.com/pitch-ua-2-finalists

І вже 12 травня відбудеться заключний онлайн-пітчинг, який  визначить переможців конкурсу. На фінальному пітчингу автори особисто презентуватимуть свої проєкти журі у складі представників UCBI II/USAID та запрошених експертів, а також широкому загалу. Фінал PITCH UA 2 відбудеться 12 травня у форматі Zoom-конференції, а усі охочі зможуть вільно подивитися трансляцію заходу на YouTube.

Вітаємо режисерку Марту-Дарію Клінаву та продюсерку Ларису Артюгіну та “тримаємо кулаки”!

Детальніше про майбутній фільм – на сторінці http://docua-platform.org/shchastia-means-happiness
Деталі та активні посилання – всередині новини.