+380686036181 newdonbass.ngo@gmail.com

НОВИНИ

Фотовиставка “Діти війни”.

Фотовиставка “Діти війни”.

14-го жовтня у Вільнюсі, в E MARE LIBERTAS GALLERY відкриється виставка фотографій Саулюса Паукштиса (Литва) та Юліани Домащенко (Україна) “ДІТИ ВІЙНИ”.
https://www.facebook.com/events/351717222698334/?active_tab=about

Це фотопортрети дітей із прифронтового містечка Станиця-Луганська.
“Життя у Станиці Луганській – розбите навпіл – До війни та Після. Під словом “війна” тут мають на увазі не Другу світову, а сучасну війну на Донбасі, яку Росія розпочала проти України в 2014 році. Війна розділила сім’ї, суттєво вплинула на повсякденне життя і продовжує лишати шрами на долях людей. Деякі з них були дітьми, коли почалася війна. Зараз вони підлітки і у свої 14-15 років знають про війну більше, ніж середньостатистичний український солдат до 2014 року.” – вказано у анонсі виставки, який написала наша волонтерка Олена Макаренко. Вона у 2015 році працювала в проєкті з відновлення шкіл та життя дітей у Станично-Луганському районі і добре знає про місцеві події та біль луганчан.
Більшість фотографій зроблено біля руїн школи №2. Школа була повністю зруйнована російськими ракетними установками “Град” у вересні 2014 року. Від неї залишились лиш обгорілі стіни. Територія навколо школи вкрита написами, зробленими колишніми учнями. Вони написали, що люблять школу.
Це на власні очі й побачив литовський художник Саулюс Паукштис під час художнього українсько-литовського пленеру. Його небайдуже серце відгукнулося і він задумав фотопроєкт. Тетяна Домащенко разом з донькою Юліаною допомогли втілити задум Саулюса.
Виставка у Вільнюсі триватиме два тижні запрошуємо до перегляду!

Пітчинг у Держкіно.

Пітчинг у Держкіно.

15 вересня 2020 року відбулась презентаційна сесія (пітчинг) другого етапу Чотирнадцятого конкурсного відбору кінопроєктів Держкіно.
Команда “Платфоорми української документалістики” презентувала документальний фільм “За нашу і вашу свободу”.
Лариса Артюгіна та Вячеслав Волинщиков розповіли про те, як і чому виникла ідея фільму, яка наша мета та як плануємо втілювати авторський задум.
Сподіваємось, що переконали експертів у тому, що варто підтримати наш фільм.
“Тримаємо кулаки”!
Подивитись, як саме це відбувалось, можна за посиланням Держкіно, яке вело пряму трансляцію – https://youtu.be/HcZ6ZAX8_sQ?t=3638

Показ у День пам’яті 2020.

Показ у День пам’яті 2020.

29 серпня, коли у ветеранському ЯРМІЗ центрі відбувся показ документальних фільмів “Як ми стали добровольцями” й “Тато”, був складним днем. Днем пам’яті захисників України.
Герої цих фільмів зібралися на Михайлівській площі біля Стіни пам’яті, вже традиційно у День Іловайської трагедії. До “вічно живих” захисників прийшли рідні й друзі. Щемило серце, коли усі вони з’явились на екрані…
До “Сержа” Джевага Сергія приїхала дружина із Прилук.
“Артист” Чайківський Ігор вів концерт пам’яті.
“Лермонтов” Ніколов Михайло читав вірші з екрану.
Олена Козлова “Квітка” приїхала до тата з мамою.
Роман Зіненко “говорив” із своїм “вічно живим” командиром Томіловичем Денисом.
Доня “Варга” Богдана Вовненка стала ще більше схожою на тата.
Волонтерка “Ромашка” Вікторія Фетісова обіймала дочку “Вована” Володимира Самоленка на екрані і “Грозу” Леоніда Коваленко на Михайлівській площі.
Сльози, обійми, гордість та вдячність усім нашим захисникам, живим та “вічно живим”!
Героям слава!

Кінопоказ до Дня пам’яті захисників України.

Кінопоказ до Дня пам’яті захисників України.

Субота, 29 серпня 2020 о 16:00.

ЯРМІЗ Центр реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС

Це вже стає традицією – кожного року 29 серпня, у день Іловайської трагедії, кінопоказ нашого документального кіно.

Цього року показуємо дві наші стрічки: «Як ми стали добровольцями» і «Тато».

У ЯРМІЗ Центр реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС за адресою: м.Київ, Музейний пров.6, 3-й поверх.

Цього року Україна вперше відзначатиме День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Запрошуємо на перегляд та дискусію!

„ЯК МИ СТАЛИ ДОБРОВОЛЬЦЯМИ“

Режисерки: Лариса АРТЮГІНА, Олександра ЧУПРІНА

Трейлер фільму – https://youtu.be/84aDXyGZ4jo

Весна 2014. Україна атакована військами Російської Федерації. Першими назустріч ворогу пішли не військові, а цивільні люди з Майдану – добровольці. Хто вони? Якими були їхні ідеали та цінності, чому вони обміняли своє спокійне цивільне життя на жорсткий військовий досвід? 

„ТАТО“

Режисерки: Лариса АРТЮГІНА, Марта-Дарія КЛІНАВА

Трейлер фільму – https://youtu.be/rShnxLiA4zk

Весна 2014. Російські регулярні війська увірвалися на територію суверенної України. Володимир Самоленко став одним з перших добровольців батальйону «Донбас» і загинув в бою. Його донька Оля намагається зрозуміти, чому її батько пішов на війну, якщо він так сильно її любив.

Підтримуємо Білорусь – підтримуємо Марту!

Підтримуємо Білорусь – підтримуємо Марту!

20 серпня відбулась онлайн зустріч із нашою колегою, білоруською режисеркою Мартою-Дарією Клінавою –
https://www.facebook.com/martadaryia.klinava
Якщо ви хочете допомогти Марті, то можете надіслати фінансову підтримку на її особисту картку, дякуємо!
mastercard
МТБанк 5351 0412 6794 6976
KLINAVA MARTA-DARYIA
EUR 4087935 026
On August 20 took place an online meeting with our colleague, Belarusian documentary film director Marta-Daria Klinava.
If you want to support Marta, you can make а donation on her account. Thank You!

ВЕЧІР СОЛІДАРНОСТІ. Онлайн-зустріч з білоруською режисеркою.

ВЕЧІР СОЛІДАРНОСТІ. Онлайн-зустріч з білоруською режисеркою.

Після президентських виборів у Білорусі продовжуються акції проти фальсифікації результатів голосування. Силовики при розгоні мирних зібрань проявляли надзвичайну жорстокість. У перші дні протестів вони затримали близько 7000 людей. Серед них була і документалістка Марта-Дарія Клінава.
Дівчина була незалежною спостерігачкою на одній з виборчих дільниць та зафіксувала неймовірно високий рівень фальсифікацій результатів на своїй дільниці. ЇЇ не могли знайти 3 доби. 11 серпня 2020 року суд Октябрського району Мінська виніс Марті вирок -15 діб арешту за, начебто, хуліганство та непокору міліції. Документалістка встигла побувати і у Центрі ізоляціі правопорушніків у Окрестіно, і у СІЗО Жодіно. Дівчину відпустили 14 серпня.

Про ситуацію в Білорусі з перших вуст поговоримо у прямому ефірі з білоруською режисеркою Мартою-Дарією Клінавою. А також подискутуємо про роль документалістики та іі здатність впливати на хід подій у цій історіі з протестами білоруського народу.

Онлайн-зустріч відбудеться на сторінці docUA Platform.
Четвер, 20 серпня 2020 року з 19:00 до 20:00 вечора.

Глядачі зможуть поставити свої запитання в коментарях під відео.
https://www.facebook.com/docUA.Platform/

Деталі та активні посилання – всередині новини.

MEETING OF SOLIDARITY. Online meeting with the Belarusian documentary film director.
Actions against falsification of voting results are continuing after the presidential election in Belarus. The security forces were extremely brutal in dispersing peaceful assemblies. In the first days of the protests, they detained about 7,000 people. Among them there was the documentary filmmaker Marta-Daryia Klinava.
The girl was an independent observer at a polling station and she saw an incredibly high level of falsification of results at her polling station. She disappeared for 3 days.
On August 11, 2020, the Oktyabrsky District Court of Minsk sentenced to Marta 15 days in jail for alleged hooliganism and police disobedience. The documentary filmmaker was both in the Center for Isolation of Offenders in Okrestino and the Zhodino SIZO. The girl was released on August 14.

We will talk about the situation in Belarus firsthand live with Belarusian documentary filmmaker Marta-Daria Klinava. We will also discuss about the role of documentaries and their ability to influence to the course of events in this story with the protests of the Belarusian people.

The online meeting will be on the docUA Platform page.
Thursday, August 20, 2020 from 7:00 p.m. to 8:00 p.m.

Viewers will be able to ask questions in the comments below the video.
https://www.facebook.com/docUA.Platform/

Details and active links are inside the news.

Співпраця з Українським інститутом національної пам’яті.

Співпраця з Українським інститутом національної пам’яті.

Вчора відбулася вже друга робоча зустріч команди Платформи української документалістики з колективом Українського інституту національної пам’яті.
Голова УІНП Антон Дробович виявив фаховий інтерес до нашого проекту “За нашу і вашу свободу” – http://surl.li/emzx
Ми обговорили можливі шляхи співпраці у царині архівної справи та створення креативних культурних продуктів на тему українсько-литовських стосунків.
На зустрічі була присутня Тетяна Ковтунович, координаторка усноісторичних проектів Українського інституту національної пам’яті, яка надала інформацію щодо реальних можливостей інституту у реалізації проектів.
Лариса Артюгіна, керівниця проекту та В’ячеслав Волинщиков, координатор проектів docUA Platform, розповіли про свої напрацювання та можливості у проекті. Розмова вийшла продуктивною та насиченою.
Щиро дякуємо УІНП за небайдужість та відкритість. Сподіваємось на плідну співпрацю!

Заява

Заява

9 серпня 2020 року відбулися чергові вибори президента Республіки Білорусь. На сьогоднішній день вже став очевидним факт масового і системного  порушення громадянських прав та свобод на всіх етапах виборчої кампанії. Білоруська влада цинічно проігнорувала вимогу справедливого підрахунку голосів, реагуючи на ці вимоги жорстокими масовими репресіями. Це призвело до народного обурення та багатолюдних протестів по всій країні.

Ескалація насильства, спричиненого білоруською владою проти своїх громадян, триває. Серед жертв репресій – Марта-Дарія Клінава – наша колега, білоруська документалістка, учасниця Платформи української документалістики, авторка документального фільму “Тато”. 

Її було викрадено з виборчої дільниці №50 у Мінську після завершення голосування. Марта була незалежною спостерігачкою та зафіксувала неймовірно високий рівень фальсифікацій результатів на своїй дільниці.Три доби про її місце перебування і стан не було жодних відомостей.

11 серпня 2020 року суд Октябрського району Мінська виніс Марті вирок -15 діб арешту за начебто хуліганство та непокору міліції. Наразі, знову невідомо, де перебуває Марта. Разом з нею зникли ще шестеро спостерігачів, про долю яких також досі нічого невідомо.

Ми, українські документалісти, вимагаємо від влади Білорусі негайного звільнення нашої колеги Марти-Дарії Клінави та усіх безпідставно репресованих громадян Білорусі, які захищали право свого народу на вільні вибори, відкрите волевиявлення та свободу слова.

Підписати заяву – https://docs.google.com/document/d/1Djf8lNxbMlu3WHToEot7WapwevSBynjehr-Jq9NKmiE/edit?fbclid=IwAR2Cjh3V53NW68gnO5HN7lMJb0LD9I0dg9LV_qbIi5ZmW8pnck3Qexpmnkw
Деталі та активні посилання – всередині новини.

Some happiness to Shchastya.

Some happiness to Shchastya.

Dear friends! We really need your support!
More than a year ago I have been at world’s end.
We were looking far ahead, beyond electric poles, and there was another territory, it reeked of cold and unease, it seemed that there was no life beyond. But on this side there was Shchastya (happiness). Quiet and full of sunshine.
For two weeks we’ve been teaching teenagers of this Ukrainian town, situated on the line of separation, within the “Media and Documentary School” project. One of the tasks for our students was to film a short piece about their hometown, Shchastya. We walked around the town together, they showed us their favorite spots, we talked about the problems that young people face, but most of the time we just made jokes and had fun. The traces of the war were disguised under the general dilapidation of the town. There was the time when Shchastya was a utopian Soviet town, with wide streets, stucco works, and ancient looking columns supporting the Hall of Culture. But now through crumbling plaster you might notice bullet holes. Colorfully tiled “Ovoshchi” (Groceries) shop turned into a beerhouse, where time seems to have stopped. Though, you get this feeling all around the town.
And here, among this dying Soviet legacy, I opened a new world. It’s full of drive and fearlessness that only teenagers have. But at the same time the traumatic experience of these kids could not but leave its trace on their lives. Then I’ve come up with the idea of making a film about Shchastya teenagers, about their small world, beyond which there is war and adults tired of the future’s uncertainty.
Last autumn I came back to Shchastya to start filming. Unfortunately, a lot of our plans have not been realized due to the pandemic. But I’m looking forward to continuing the work on this film with the film crew, when the borders are opened. As we are just at the beginning of our journey and we are currently seeking financial support, we have to do everything by ourselves now. And it became even harder in the current world situation. But you can always support us financially, this would help us greatly to travel 1300 km from Minsk and bring some happiness to Shchastya.
Link to DocUa website, where you can donate to us:
http://docua-platform.org/shchastia-means-happiness-%d1%89%d0%b0%d1%81%d1%82%d1%8f-%d1%8f%d0%ba-%d0%b5%d0%bc%d0%be%d1%86%d1%96%d1%8f/

The film teaser:
https://youtu.be/mXRizNgDApY

Новий проект docUA Platform – документальний фільм “За нашу і вашу свободу”.

Новий проект docUA Platform – документальний фільм “За нашу і вашу свободу”.

Сьогодні презентуємо важливий для нас проект – документальний фільм “За нашу і вашу свободу”. Перші тизери готові!
Фільм «За вашу і нашу свободу» – є живою документальною хрестоматією боротьби Литви та України проти радянсько-російської імперії. Здобуття та захист державної незалежності показано крізь зворушливі історії учасників подій, їх роздуми і висновки. Україна і Литва мають більше причин для подальшої взаємодії, ніж відомо пересічному громадянину. Фільм «За вашу і нашу свободу» – формує громадянську свідомість і відповідальність, створює привід для гордості та взаємоповаги.
Дивіться за посиланням – http://docua-platform.org/%d0%b7%d0%b0-%d0%bd%d0%b0%d1%88%d1%83-%d1%96-%d0%b2%d0%b0%d1%88%d1%83-%d1%81%d0%b2%d0%be%d0%b1%d0%be%d0%b4%d1%83-uz-jusu-ir-musu-laisve-for-our-and-your-freedom/

Висловлюємо щиру подяку за допомогу у зборі матеріалів та підготовці тизерів: Марюсу Януконіс (Литва), Пятрасу Вайтєкунасу (Литва), Євгену Дикому (Україна), Гарольдасу Даумантасу (Литва), Вячеславу Волинщикову (Україна), Борису Денисевичу (Україна), Вінцасу Кубіліусу (Литва), Роману Хімею (Україна), Андрію Нідзельському (Україна), Беатріче Белавців (Україна), Наталі Багінській (Україна), Андрію Жижко (Україна).
Фондувати (зробити донат) у фільм можна прямо на рахунок нашої громадської організації ось тут – https://newdonbas.org/%d0%bf%d1%96%d0%b4%d1%82%d1%80%d0%b8%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b8/
одним кліком у будь-якій валюті та будь-яку суму. Або ж натиснувши кнопку Підтримати на сторінці фільму. Дякуємо!
За нашу і вашу свободу!

Деталі та активні посилання – всередині новини.