+380686036181 newdonbass.ngo@gmail.com

НОВИНИ

Партнерство

Партнерство

24 листопада 2020 року відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між БО “Благодійний Фонд “Центр реадаптації та реабілітації “ЯРМІЗ” та ГО “НОВИЙДОНБАС”.
Сторони домовились про розробку спільних проєктів для допомоги ветеранам та їхнім родинам, сім’ям загиблих учасників бойових дій та інших постраждалих від військового конфлікту, вважаючи адаптацію ветеранів та стійкість громади однією з головних передумов успішного розвитку держави.
Очільниці організацій – пані Євгенія та пані Лариса домовились про перший спільний проєкт вже у грудні цього року. Слідкуйте за нашими новинами та долучайтесь до подій.
З вірою у силу спільних зусиль рухаємось до перемоги!

Медова подяка

Медова подяка

Сьогодні у нас гарна новина. Дуже сонячна у мороковий листопадовий день.
Трапилась неймовірна історія.
Команда docUA PLatform продовжує створювати документальний фільм “За нашу і вашу свободу”. До нас долучається фахова редакторка Наталя Багинська. Вона їде до батьків та показує попередні результати роботи.
Село Ожерельне, Пологівський район, Запорізька область, батькова пасіка.
Навколо – дикий степ, що буяє різнотрав’ям та господарські лани. Мед, що увібрав дива природи і любов людей. Тато, Віталій Станіславович, дарує “Платформі української документалістики” бідон меду на підтримку документальних проектів.
Щиро, як Справжній Українець, робить те, що може. Уклін Вам, пане Віталію, від нашої команди! У цьому бідоні – серпневий мед, що має ніжний квітковий смак та вміщує корисні продукти бджолярства.
Ми вирішили подарувати кожному, хто фінансово підтримає документальні фільми docUA Platform, баночку цього розкішного меду – на щастя, на долю, на здоров’я! – http://docua-platform.org/gratitude-honey/
Якщо ви підтримаєте наші проекти та перерахуєте від 200 грн, отримаєте у подарунок пів літру меду!

“Children of War” in Vilnius.

“Children of War” in Vilnius.

At this moment, on the street Subačiaus in Vilnius, Ukrainian children of war look into the eyes of peaceful passers-by from photo portraits.
Saulius Paukštys, the author of the photo exhibition, a well-known Lithuanian artist, himself visited the Ukrainian front line last year. These eyes of children who survived the war impressed him, and he decided to make a photo project “Children of War ”. Here you can find a photo report from the exhibition.

Audience response –
Petras Vaitiekūnas, former Ambassador to Ukraine – “Even though there are only teenagers in the photos, the exhibition is full of horror. Just like in any European country. The horror of the Russian war in Ukraine, which the viewer does not see, but which these children experienced (if they are still alive) every day. Russia needs to export something. However, as the things are not that good with oil, they export the only thing the Kremlin has in abundance, war and horror.”

Фотовиставка “Діти війни”.

Фотовиставка “Діти війни”.

14-го жовтня у Вільнюсі, в E MARE LIBERTAS GALLERY відкриється виставка фотографій Саулюса Паукштиса (Литва) та Юліани Домащенко (Україна) “ДІТИ ВІЙНИ”.
https://www.facebook.com/events/351717222698334/?active_tab=about

Це фотопортрети дітей із прифронтового містечка Станиця-Луганська.
“Життя у Станиці Луганській – розбите навпіл – До війни та Після. Під словом “війна” тут мають на увазі не Другу світову, а сучасну війну на Донбасі, яку Росія розпочала проти України в 2014 році. Війна розділила сім’ї, суттєво вплинула на повсякденне життя і продовжує лишати шрами на долях людей. Деякі з них були дітьми, коли почалася війна. Зараз вони підлітки і у свої 14-15 років знають про війну більше, ніж середньостатистичний український солдат до 2014 року.” – вказано у анонсі виставки, який написала наша волонтерка Олена Макаренко. Вона у 2015 році працювала в проєкті з відновлення шкіл та життя дітей у Станично-Луганському районі і добре знає про місцеві події та біль луганчан.
Більшість фотографій зроблено біля руїн школи №2. Школа була повністю зруйнована російськими ракетними установками “Град” у вересні 2014 року. Від неї залишились лиш обгорілі стіни. Територія навколо школи вкрита написами, зробленими колишніми учнями. Вони написали, що люблять школу.
Це на власні очі й побачив литовський художник Саулюс Паукштис під час художнього українсько-литовського пленеру. Його небайдуже серце відгукнулося і він задумав фотопроєкт. Тетяна Домащенко разом з донькою Юліаною допомогли втілити задум Саулюса.
Виставка у Вільнюсі триватиме два тижні запрошуємо до перегляду!

Пітчинг у Держкіно.

Пітчинг у Держкіно.

15 вересня 2020 року відбулась презентаційна сесія (пітчинг) другого етапу Чотирнадцятого конкурсного відбору кінопроєктів Держкіно.
Команда “Платфоорми української документалістики” презентувала документальний фільм “За нашу і вашу свободу”.
Лариса Артюгіна та Вячеслав Волинщиков розповіли про те, як і чому виникла ідея фільму, яка наша мета та як плануємо втілювати авторський задум.
Сподіваємось, що переконали експертів у тому, що варто підтримати наш фільм.
“Тримаємо кулаки”!
Подивитись, як саме це відбувалось, можна за посиланням Держкіно, яке вело пряму трансляцію – https://youtu.be/HcZ6ZAX8_sQ?t=3638

Показ у День пам’яті 2020.

Показ у День пам’яті 2020.

29 серпня, коли у ветеранському ЯРМІЗ центрі відбувся показ документальних фільмів “Як ми стали добровольцями” й “Тато”, був складним днем. Днем пам’яті захисників України.
Герої цих фільмів зібралися на Михайлівській площі біля Стіни пам’яті, вже традиційно у День Іловайської трагедії. До “вічно живих” захисників прийшли рідні й друзі. Щемило серце, коли усі вони з’явились на екрані…
До “Сержа” Джевага Сергія приїхала дружина із Прилук.
“Артист” Чайківський Ігор вів концерт пам’яті.
“Лермонтов” Ніколов Михайло читав вірші з екрану.
Олена Козлова “Квітка” приїхала до тата з мамою.
Роман Зіненко “говорив” із своїм “вічно живим” командиром Томіловичем Денисом.
Доня “Варга” Богдана Вовненка стала ще більше схожою на тата.
Волонтерка “Ромашка” Вікторія Фетісова обіймала дочку “Вована” Володимира Самоленка на екрані і “Грозу” Леоніда Коваленко на Михайлівській площі.
Сльози, обійми, гордість та вдячність усім нашим захисникам, живим та “вічно живим”!
Героям слава!

Кінопоказ до Дня пам’яті захисників України.

Кінопоказ до Дня пам’яті захисників України.

Субота, 29 серпня 2020 о 16:00.

ЯРМІЗ Центр реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС

Це вже стає традицією – кожного року 29 серпня, у день Іловайської трагедії, кінопоказ нашого документального кіно.

Цього року показуємо дві наші стрічки: «Як ми стали добровольцями» і «Тато».

У ЯРМІЗ Центр реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС за адресою: м.Київ, Музейний пров.6, 3-й поверх.

Цього року Україна вперше відзначатиме День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Запрошуємо на перегляд та дискусію!

„ЯК МИ СТАЛИ ДОБРОВОЛЬЦЯМИ“

Режисерки: Лариса АРТЮГІНА, Олександра ЧУПРІНА

Трейлер фільму – https://youtu.be/84aDXyGZ4jo

Весна 2014. Україна атакована військами Російської Федерації. Першими назустріч ворогу пішли не військові, а цивільні люди з Майдану – добровольці. Хто вони? Якими були їхні ідеали та цінності, чому вони обміняли своє спокійне цивільне життя на жорсткий військовий досвід? 

„ТАТО“

Режисерки: Лариса АРТЮГІНА, Марта-Дарія КЛІНАВА

Трейлер фільму – https://youtu.be/rShnxLiA4zk

Весна 2014. Російські регулярні війська увірвалися на територію суверенної України. Володимир Самоленко став одним з перших добровольців батальйону «Донбас» і загинув в бою. Його донька Оля намагається зрозуміти, чому її батько пішов на війну, якщо він так сильно її любив.

Підтримуємо Білорусь – підтримуємо Марту!

Підтримуємо Білорусь – підтримуємо Марту!

20 серпня відбулась онлайн зустріч із нашою колегою, білоруською режисеркою Мартою-Дарією Клінавою –
https://www.facebook.com/martadaryia.klinava
Якщо ви хочете допомогти Марті, то можете надіслати фінансову підтримку на її особисту картку, дякуємо!
mastercard
МТБанк 5351 0412 6794 6976
KLINAVA MARTA-DARYIA
EUR 4087935 026
On August 20 took place an online meeting with our colleague, Belarusian documentary film director Marta-Daria Klinava.
If you want to support Marta, you can make а donation on her account. Thank You!

ВЕЧІР СОЛІДАРНОСТІ. Онлайн-зустріч з білоруською режисеркою.

ВЕЧІР СОЛІДАРНОСТІ. Онлайн-зустріч з білоруською режисеркою.

Після президентських виборів у Білорусі продовжуються акції проти фальсифікації результатів голосування. Силовики при розгоні мирних зібрань проявляли надзвичайну жорстокість. У перші дні протестів вони затримали близько 7000 людей. Серед них була і документалістка Марта-Дарія Клінава.
Дівчина була незалежною спостерігачкою на одній з виборчих дільниць та зафіксувала неймовірно високий рівень фальсифікацій результатів на своїй дільниці. ЇЇ не могли знайти 3 доби. 11 серпня 2020 року суд Октябрського району Мінська виніс Марті вирок -15 діб арешту за, начебто, хуліганство та непокору міліції. Документалістка встигла побувати і у Центрі ізоляціі правопорушніків у Окрестіно, і у СІЗО Жодіно. Дівчину відпустили 14 серпня.

Про ситуацію в Білорусі з перших вуст поговоримо у прямому ефірі з білоруською режисеркою Мартою-Дарією Клінавою. А також подискутуємо про роль документалістики та іі здатність впливати на хід подій у цій історіі з протестами білоруського народу.

Онлайн-зустріч відбудеться на сторінці docUA Platform.
Четвер, 20 серпня 2020 року з 19:00 до 20:00 вечора.

Глядачі зможуть поставити свої запитання в коментарях під відео.
https://www.facebook.com/docUA.Platform/

Деталі та активні посилання – всередині новини.

MEETING OF SOLIDARITY. Online meeting with the Belarusian documentary film director.
Actions against falsification of voting results are continuing after the presidential election in Belarus. The security forces were extremely brutal in dispersing peaceful assemblies. In the first days of the protests, they detained about 7,000 people. Among them there was the documentary filmmaker Marta-Daryia Klinava.
The girl was an independent observer at a polling station and she saw an incredibly high level of falsification of results at her polling station. She disappeared for 3 days.
On August 11, 2020, the Oktyabrsky District Court of Minsk sentenced to Marta 15 days in jail for alleged hooliganism and police disobedience. The documentary filmmaker was both in the Center for Isolation of Offenders in Okrestino and the Zhodino SIZO. The girl was released on August 14.

We will talk about the situation in Belarus firsthand live with Belarusian documentary filmmaker Marta-Daria Klinava. We will also discuss about the role of documentaries and their ability to influence to the course of events in this story with the protests of the Belarusian people.

The online meeting will be on the docUA Platform page.
Thursday, August 20, 2020 from 7:00 p.m. to 8:00 p.m.

Viewers will be able to ask questions in the comments below the video.
https://www.facebook.com/docUA.Platform/

Details and active links are inside the news.

Співпраця з Українським інститутом національної пам’яті.

Співпраця з Українським інститутом національної пам’яті.

Вчора відбулася вже друга робоча зустріч команди Платформи української документалістики з колективом Українського інституту національної пам’яті.
Голова УІНП Антон Дробович виявив фаховий інтерес до нашого проекту “За нашу і вашу свободу” – http://surl.li/emzx
Ми обговорили можливі шляхи співпраці у царині архівної справи та створення креативних культурних продуктів на тему українсько-литовських стосунків.
На зустрічі була присутня Тетяна Ковтунович, координаторка усноісторичних проектів Українського інституту національної пам’яті, яка надала інформацію щодо реальних можливостей інституту у реалізації проектів.
Лариса Артюгіна, керівниця проекту та В’ячеслав Волинщиков, координатор проектів docUA Platform, розповіли про свої напрацювання та можливості у проекті. Розмова вийшла продуктивною та насиченою.
Щиро дякуємо УІНП за небайдужість та відкритість. Сподіваємось на плідну співпрацю!