Усмішка проти війни

 
 

 

 

 

 

 

Чи можливо це – усміхатися посеред війни? Саме таку мету поставили ми перед собою й рушили на схід України разом з паном Аркадо. Сонячні квіти, українські краєвиди , розбиті вщент дороги, Щастя і, нарешті, Станиця-Луганська. Зустріла нас чарівна Тетяна Домащенко Домащенко Татьяна – методист місцевого районо. Її небайдужість до людей, і особливо до дітей, вражає. От би усім українським районо таких чиновників! Розмістили нас у тихому місці і… почалось 🙂 Улюблена Кіндрашівська школа, яку просто не впізнати! Чиста, світла, привітна, як і її нова директорка Лариса Фатнева.

Першачки, які щиро посміхаються і з першого погляду обожнюють пана Аркадо. Моновистава у місцевому Будинку культури “Дівчинка із сірниками”. Лекції-розмови про цінності і про свободу, які блискуче проводить досвідчений педагог Аркадіус Вінокурвс в образі пана Аркадо. Нарада із вчителями, Сіміками та районною владою, яка більше схожа на дружню веселу розмову, а ніж на серйозну роботу. Дегустація місцевого крафтового сиру, хліба, пиріжків, помідорів із базиліком та трав’яний чай з ожиновим варенням й медом. Щирі пан Олександр із дружиною усе це роблять власноруч, ось тут, прямо на лінії розмежування. Навчились жити в умовах неспокою і не використовувати газ. Гарно живуть, посміхаються, кіз своїх люблять. І знову вистава у центральному Будинку культури.

Заливистий сміх дітей, дзвінка тиша у залі, коли пан Аркадо починає говорити про свободу. А зараз уже й перші тренінги та підготовка до великого свята усмішки, миру й добра. І лише жорстоко зруйнована школа у центрі містечка плаче, завиває пусткою і проявляє реальність війни. Далі буде. Слідкуйте за нашими публікаціями.

Дякуємо Lietuvos ambasada Ukrainoje / Посольство Литви в Українi за підтримку нашого проекту, особливо Marius Janukonis та Justina Jakavonyte!