+380686036181 newdonbass.ngo@gmail.com

Що ми зробили

2017 Коптер Клуб Коростень

Дитячо-юнацький клуб, у якому діти-ВПО (внутрішньо-переміщених осіб) разом із місцевими дітмя займаються, проводять час, заводять друзів та навчаються. Діти отримують підтримку фахівців різного напрямку, переймаючи їх досвід з радіоелектроніки, программування, конструювання та авіамоделювання, пілотування, операторського мистецтва, фото-відео монтажу та в інших напрямках через одну з найпередових тенденцій у світі та отримують свою першу компетенцію —  пілот-конструктор або пілот-оператор, до кінця навчання у середній загальноосвітній школі. Через скоординовані спільні дії діти ВПО та їх батьки інтегруються у місцеву громаду, отримуючи перспективи за новим місцем проживання. Проект реалізований за підтримки Міністерства закордонних справ Латвії та Посольства Латвійської Республіки в Україні.

2017 Мандрівний табір миру

Це проект для підлітків 12—17 років, яких торкнулася війна на сході України. Серед них діти, які проживають біля лінії зіткнення, стали вимушено переміщеними особами або мають батьків-учасників оборони України від російської агресії. Завданнями табору є розвиток навичок миротворчості, критичного мислення, креативності дітей, а також формування загальноукраїнської ідентичності.

Проект — експериментальний, оскільки діти, яких було відібрано до участі, є дуже різними — за віком, місцем проживання та життєвим досвідом під час війни. Не менш важливим експериментальним фактором є географія, адже табір відбувався одразу у двох регіонах: Галичині та Бесарабії, для того, аби познайомити дітей з багатством природних ландшафтів та культурних скарбів України, які гармонійно співіснують і доповнюють одне одне.

За фінансової підтримки Уряду Литовської Республіки та Посольства Литовської Республіки в Україні.

2017 Діалоги з друзями

Адаптація дітей та підлітків ВПО, які постраждали у війні, через розвиток навичок комунікативної культури.

У проекті українські діти, в першу чергу, діти, які постраждали від війни та ВПО, говорять на гостро-соціальні теми. Форма розмови – ролики соціальної реклами.
Мета проекту — допомогти навчитися чути один одного, розуміти один одного, співпрацювати, дружити і любити. А також, простягнути руку дружби дітям на тимчасово окупованих територіях України, щоб не допустити поширення вірусу війни на дітей.
Наш проект тривав 3 місяці. Результатом стали кіношкола та серія роликів соціальної реклами на тему дружби.

Проект створено за фінансової підтримки представництво INTERNATIONAL ALERT в УКРАЇНІ.

2018 Мистецтво Миру ( The Art of Peace ) 

Культурний проект, направлений на створення яскравих муралів в «сірій» прирфонтовій зоні Луганської області та створення фільму про волонтерський культурний рух, що виник після Революції Гідності з початком війни на Донбасі.

Проект проводиться за підтримки Українського Культурного Фонду

2018 Будуємо Україну Разом м. Щастя (Щасливий БУР)

БУР — волонтерський відбудовчий табір, що має на меті консолідувати українські громади шляхом спільної праці під час допомоги сім’ям, що опинились у скруті. Проект передбачає фізичне відновлення помешкань людей, які постраждали від війни або мають скрутне соціальне чи матеріальне положення.

Команда ГО «Новий Донбас» виконувала проект за соціальною франшизою від БО «Львівська Освітня Фундація» за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні.

2018 Щасливе місто

Ідея проекту полягає в навчанні активної молоді міста Щастя та формування з неї ініціативної групи, яка буде реалізовувати власні соціальні проекти в своїй громаді. В рамках навчання ми хочемо познайомити підлітків з успішними кейсами молодіжного розвитку міст на Донеччині. Також ми хочемо навчити їх виокремлювати проблеми своєї громади та перетворювати їх в проекти, які будуть ці проблеми вирішувати. Кінцевим результатом є сформована група ініціативних підлітків із щонайменше 5 осіб з міста Щастя, яка реалізувала свій власний соціальний проект та планує свою подальшу діяльність.

Проект виконувався в кооперацією з проектом “Будуємо Україну Разом”, що є проектом Благодійної організації “Львівська освітня фундація” в рамках програми зміцнення громадянської довіри (UCBI II) за підтримки агенції США з міжнародного розвитку (USAID)

2018 Майстерня Творчості та Миру — Усмішка проти війни

Загалом проект складався з 2 активних частин:

1) «Майстерня Творчості та Миру» (МТМ), яка відбулась з 29.07.18 по 11.08.18 р. в селі Рибник, Дрогобицького району Львівська області. Де 29 підлітків, яких зачепила війна на Донбасі навчилися миротворчим практикам та саморефлексії шляхом креативного самовираження. Креативна частина включала в себе навчання театрально-цирковим практикам, основам кінодокументалістики, психологічній підтримці, історично-просвітницькі студії, походи в гори та ін..

2) «Усмішка проти війни», яка відбулася з 02.09.18 по 17.09.18 р. в селищі міського типу Станиця-Луганська Луганської області. Де була проведена двотижнева театрально-циркова школа для учнів місцевих шкіл і фінальне шоу в прифронтовій Станиці-Луганській.