7 березня 2023 року відбулась творча онлайн зустріч студентства американського Університету імені Вашингтона та Лі у штаті Вірджинія з відомою українською документалісткою Ларисою Артюгіною.

Тема зустрічі – “Сила, мужність і стійкість: відповідь українців на російське вторгнення”

Пані Лариса розповідала про те, що нині слова Українець/Українка  стали символом сміливості й незламності – Be Brave Like Ukraine, resilience, courage, resistance. Саме такими світ тепер знає українців. І Українець нині – це вже не національна приналежність, а людський вимір. Що всередині цього поняття? Звісно ж – люди. Їхні вчинки, несподівані для більшості. Про видатних людей уже всі знають, а от про звичайних – не всі. Хто вони? Що саме робить їх незламними? Що мотивує до людяних дій у жорстокі часи війни? Про  героїчну повсякденність, незвичайне життя звичайних людей, мотивації і вчинки, на яких і стоїть Україна.

Вона показала короткі документальні фільми проєкту  #БудемоЖити#WeLiveOn про Українців. Про добровольців тероборони з Малої Олександрівки на Київщині, які взяли до рук зброю, щоб захищати свій дім і Україну від російських окупантів. Відому актрису Римму Зюбіну, яка розповідає про свою маму, яка купує на “секонд хенді” багато чоловічих футболок, пере їх і передає військовим госпіталям. Медиків-добровольців з Першого добровольчого медичного шпиталю ім.Миколи Пирогова, які рятують життя поранених  захисників на самому передньому краю війни. Людмилу Порохняк-Гановську, Голову Національної ради жінок України, яка допомагає лікарні та бібліотеці Чернігова, які були пошкоджені російськими окупантами. Історію про врятовану на Ізюмщині кішку Долю, яка уособлює взаємодопомогу простих українців усім, хто цього потребує.

Студенти були вражені презентацією. Зазначили окремо, що дуже сподобалося, що пані Лариса говорила українською. І запам”ятали кицю Долю, зауважили, що цей епізод показав їм, як війна проникає у всі аспекти життя. 

Ініціаторкою цієї зустрічі була Анна Бродські-Кроткіна – завідувачка програми славістики в університеті імені Вашингтона та Лі у штаті Вірджинія (США), докторка філологічних наук. 

Щиро дякуємо, пані Анні, за підтримку України!