НОВИНИ

#БудемоЖити#WeLiveOn  на каналі LRT!

#БудемоЖити#WeLiveOn  на каналі LRT!

З 1 жовтня суспільний мовник Литви, в рамках телепрограми “Ми з України”  Mes iš Ukrainos почав в ефірі показувати ролики нашого проєкту #БудемоЖити#WeLiveOn!              
Віднині щосуботи на каналі LRT у програмі  “Ми з України” будуть транслюватися унікальні документальні історії про українську боротьбу проти російської агресії. Литовці побачать як звичайні українці переживають жахіття війни, як не занепадають духом і допомагають ЗСУ наближати перемогу над росією.
Перший ролик – про архітектора Антона Целовальника, який з початку війни приєднався до лав територіальної оборони ЗСУ села Гвоздів. 
https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000235453/netiketai-kariu-tapes-architektas-savo-talenta-parode-apkasuose-is-molio-sukures-ne-viena-skulptura-juokauja-teks-daryti-paroda 
“Архітектор неочікувано став солдатом і проявив свій талант у окопах. Він створив цілий ряд скульптур із глини і жартує, що доведеться відкривати виставку”, – так представляють ролик “Антон. Гвоздів” на платформі LRT.
Другий – про харків’янина Ігоря, батько якого не покидав рідного міста навіть тоді, коли на нього йшли російські солдати.
“Коли почалася війна, батько Ігоря не виїхав з України: у мене є коктейлі Молотова і я нікуди не піду, поки не спалю російський танк!” 
https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000236027/prasidejus-karui-igorio-tevas-nesitrauke-is-ukrainos-turiu-molotovo-kokteiliu-ir-niekur-neisiu-kol-nesudeginsiu-rusu-tanko 
Наші колеги виготовляють литовські субтитри до роликів. У такий спосіб литовці долучились до проєкту #БудемоЖити #WeLiveOn, оскільки щільно тримають зв’язок з внутрішніми процесами трансформації, які переживає українське суспільство з часів повномасштабного російського вторгнення в Україну. Це додає громадянам Литви наснаги тримати стрій разом з громадянами України у боротьбі проти російської імперії фашизму.
#Mes Gyvensime!
Слава Литві! Слава Україні!

Герої проекту #БудемоЖити #WeLiveOn стають відомими у світі!

Герої проекту #БудемоЖити #WeLiveOn стають відомими у світі!

Коли на початку повномасштабної навали російської воєнної орди ми створювали проєкт, то сформулювали для себе мету – показати героїзм  українці у тилу, щоб світ знав про нас, бо ж підтримують тих, кого знають та люблять. Нині радіємо історіям героїв нашого проєкту, про яких говорить світ та Україна!
У травні ми випустили ролик про Олю з Великої Олександрівки на Київщині, яка на початку війни організувала своїх односельчанок до створення прекрасної ляльки-мотанки, як символу української берегині проти російських окупантів –  https://youtu.be/X7X7DhEYP1o 
І от Оля Камінська отримала запрошення від  Національного музею історії України у Другій світовій війні розмістити ляльку-мотанку в експозиції про сучасну війну в Україні проти росії. На початку серпня Оля, у супроводі  своєї родини та режисерки проєкту #БудемоЖити #WeLiveOn Лариси Артюгіної, була урочисто прийнята дирекцією музею – https://warmuseum.kiev.ua/_all-news-images/?id=54&news_year=2022 
Акт передачи ляльки-мотанки до експозиції було зафільмовано, у пані Ольги брали інтерв’ю журналісти українських ЗМІ. 
Генеральний директор Музею, куратор проєкту музейної виставки «Україна – розп’яття», пан Юрій Савчук, зазначив, що ця лялька-мотанка, як символ духу народної української протидії загарбникам-терористам із росї, буде знаходитись у центральній залі, розвернута обличчям проти російських “іванів” – опудал, яких окупанти розміщували на своїх блокпостах. Тепер цей артефакт спротиву навічно зберігатиметься у Музеї! – https://www.facebook.com/warmuseum.kiev.ua/posts/pfbid0egC7cu6mMF83vRG4cwLBSHkGUAvCtRrUEpnXad2C3bGVFtMbuXjJMdzthGA3aBTZl 
Ще дві історії героїв з проєкту #БудемоЖити#WeLiveOn поширюються світами. Перша – про підприємця Олександра Хвороста із Дніпра. З початком війни він перетворив свою приватну пекарню на місце, де волонтери не тільки випікають хліб для ЗСУ, а ще й додатково мають нагоду освоїти нову професію – https://youtu.be/Q3Bj-51Gnis 
Вийшла публікація у популярному та поважному латвійському журналі IR – https://ir.lv/2022/08/24/ukrainas-kara-balsis-esmu-parak-jutigs-sausmu-stastiem/ , у якій журналіст видання  Мартінс Галенікс ( Mārtiņš Galenieks )
розповідає про пекарню Олександра, у якій зараз більшість волонтерів –- вимушені переселенці з територій України, окупованих рф. Олександр знаходить мінімальне фінансування на оплату їх роботи та продовжує волонтерську діяльність в організації міжнародної допомоги для ЗСУ. 
Друга – про киянина Антона Целовальника – архітектора й викладача, який у перші дні війни пішов добровольцем захищати Батьківщину. 
https://youtu.be/JCl97vwcTSA 
На фронт його не взяли через відсутність військового досвіду, тому приєднався до підрозділу територіальної оборони разом з іншими мешканцями села на околиці столиці, де проживає його батько. В окопах Антон почав створювати різноманітні скульптури з глини. Про це пише видання IR – 
https://ir.lv/2022/08/31/ukrainas-kara-balsis-mums-visiem-bus-jakaro/
Обмундирування та зброю підрозділ забезпечив собі самостійно. Нині вони усі інтенсивно беруть участь у тренуваннях, готуючись до можливої ​​відправки на фронт. Антон у вересні планує повернутися до роботи в школі хоча б на пару днів на тиждень, сподіваючись, що уроки відновлять офлайн в класах. 
«Те, що навколо так багато смерті та жаху, було однією з причин, чому я створюю ці глиняні скульптури. Дуже хочу, щоб життя не зупинялось!”

Такі історії мотивують латвійців допомагати Україні. Та й українцям підтримувати один одного. Будемо жити!

Фільм “За нашу і вашу свободу” литовською мовою

Фільм “За нашу і вашу свободу” литовською мовою

Вшановуємо Незалежність і День народження Левка Лук’яненка виходом фільму “За нашу і вашу свободу” литовською мовою!
Під час створення фільму про спільну боротьбу за Незалежність українського та литовського народів, у авторів фільму була мрія – зробити прем’єру в День Незалежності України. 24 серпня – день народження Левка Григоровича Лук’яненка, автора Акту проголошення незалежності України і одного із головних героїв фільму “За нашу і вашу свободу”. 
І от тепер фільм литовською мовою у відкритому доступі на Youtube – https://youtu.be/Lbxds_97N8g  Запрошуємо до перегляду!
Зі святом Незалежності, Україно! З днем народження батька нашої Незалежності – Левка Лук’яненка!
Дякуємо Литва за спільну боротьбу в минулому і за те, що сьогодні стоїте з Україною пліч-о-пліч у протидії повномасштабній військовій російській агресії.

Кінопоказ в Локарно

Кінопоказ в Локарно

8 серпня 2022 року на запрошення кінофестивалю в Локарно (75 Locarno Film Festival) та художньої галереї IL Rivellino LDV було показано український документальний фільм «За нашу і вашу свободу» (режисерка Лариса Артюгіна). Показ відбувся за сприяння Національної бібліотеки Литви імені Мартінаса Мажвідаса, та особисто  директора бібліотеки, професора Ренальдаса Гудаускаса, який представляв фільм у приміщенні художньої галереї. 

Італійський журналіст Маттіа Саччі взяв інтерв’ю у режисерки Лариси Артюгіної, яка включилася на презентацію через ZOOM і відповіла на питання глядачів.

«Хоча ми не в офіційній програмі, – сказала Лариса Артюгіна, – для нас  це чудова нагода для діалогу з європейським культурним світом. Бо не тільки через зброю, а й через культурну підтримку наша країна відроджується. Мистецтво – це спосіб розповісти про наш час і збудити сумління, а також бути тим вогнем, який підтримує людей та зміцнює їхню ідентичність». 

Цю думку підтвердив директор литовської національної бібліотеки Ренальдас Гудаускас: «Національна єдність, патріотизм і громадянська зрілість громадян мають вирішальне значення перед обличчям зовнішніх загроз: культура є важливою для досягнення цих цілей. Це дипломатичний та інформаційний інструмент. І коли люди поінформовані, вони розмірковують і здатні відрізнити добро від зла, відкидаючи самодержавство, щоб обрати незалежність». 

«Насправді я знаю, що це здається абсурдним, але війна надихає багатьох митців, які відчувають потребу розповісти про те, що ми переживаємо. Не обов’язково шляхом зображення саме воєнних дій у різних художніх формах. Це також показ краси свободи та життя, яке всеодно триває. І якщо говорити про повсякденне життя, про кохання та про майбутнє, то це революційний акт нищівної сили» – сказала Артюгіна.

https://www.cdt.ch/news/ticino/due-rivoluzioni-una-sola-storia-290430

Показ фільму «За нашу і вашу свободу» відбувався серед експозиції, представленої в художній галереї Культурного центру Леонардо да Вінчі «il Rivellino» в Локарно. Це інтерактивний арт-об’єкт «Крістіонас Донелайтіс – Гомер Литви» Національної бібліотеки Литви імені Мартінаса Мажвідаса. Він базується на поемі «Пори року» Крістіонаса Донелайтіса, класика литовської літератури.

Щиро дякуємо команді Національної бібліотеки Литви імені Мартінаса Мажвідаса,  Раді культури Литви та особисто пану Реналдасу Гудаускасу за цей показ! За нашу і вашу свободу!

Документальний фільм “За нашу і вашу свободу” можна переглянути за посиланням – https://youtu.be/FVrEzOI9TYI

ЛАРИСА АРТЮГІНА РОЗПОВІЛА ПРО БОРОТЬБУ УКРАЇНЦІВ З РОСІЙСЬКИМ ТЕРОРОМ В ЕTЕРІ ЛАТВІЙСЬКОГО ТЕЛЕБАЧЕННЯ

ЛАРИСА АРТЮГІНА РОЗПОВІЛА ПРО БОРОТЬБУ УКРАЇНЦІВ З РОСІЙСЬКИМ ТЕРОРОМ В ЕTЕРІ ЛАТВІЙСЬКОГО ТЕЛЕБАЧЕННЯ

LTV Ziņu dienests – суспільний мовник Латвії, показав 23 липня в своєму етері сюжет про війну в Україні за участю української режисерки документального кіно Лариси Артюгіної. Латвійська журналістка Одіта Кренберга зустрілась з Ларисою Артюгіною у Ризі, де Лариса фільмувала сюжети про латвійську допомогу українцям для циклу #БудемоЖити #WeLiveOn, що розповідає про опір цивільних українців російському військовому терору. 
“Допомогти наблизити перемогу України, вистояти і не піддатися жорстоким планам Путіна” – так формулює своє завдання режисерка і продюсерка Лариса Артюгіна. “Треба боротися, щоб жити як у Латвії”, – говорить Лариса Артюгіна, – “Життя у мирних містах Латвії дає розуміння того, за що ми стоїмо. Це дуже важливо бачити своїми очима, що є за що воювати”.
В сюжеті на LTV були показані ролики з проекту #БудемоЖити #WeLiveOn, у яких зафільмовані приклади спротиву цивільних українців проти російських окупантів.
Лариса Артюгіна подякувала латвійському народу за підтримку України у війні з Росією. Вона сказала, що коли  “путін і кремль ставить за мету нас знищити, ми маємо протилежну задачу – продовжувати жити”.

https://youtu.be/BvRzDt5qcQ4

LTV представляє проєкт українських документалістів #БудемоЖити #WeLiveOn. Це цикл коротких відео історій про звичайних українців, які зіткнулися з жахіттями повномасштабного військового вторгнення російської федерації. «Аби вижити фізично і ментально українці масово винаходять власні  формати подолання кризової ситуації. Ми фільмуємо ці прецеденти, аби надихати один одного прикладами життєствердних дій для боротьби з російським окупантом», – говорить одна з авторок цикла, продюсерка і режисерка Лариса Артюгіна. Автори проекту #БудемоЖити #WeLiveOn впевнені, що у такий спосіб українці допомагають Збройним Силам України наближати перемогу. Українські документалісти сподіваються, що досвід українського спротиву допоможе мирним громадянам світу по-новому подивитися на можливості громадянського суспільства. Автори циклу – Лариса Артюгіна і Наталя Багинська. Творча група – Вячеслав Волинщиков, Юрій Величко, Марічка Білоус, Віктор Маляренко, Олександр Терещенко, Олег Покальчук, Марта-Дарія Клінава, Світлана Могиляста, Артем Тарнавськи, Ольга Гороховатська.

ПРЕМ’ЄРА ФІЛЬМУ “ЗА НАШУ І ВАШУ СВОБОДУ” НА ЛИТОВСЬКОМУ СУСПІЛЬНОМУ МОВНИКУ LRT

ПРЕМ’ЄРА ФІЛЬМУ “ЗА НАШУ І ВАШУ СВОБОДУ” НА ЛИТОВСЬКОМУ СУСПІЛЬНОМУ МОВНИКУ LRT

Суспільний мовник Литви, Литовське національне радіо і телебачення (LRT), є медіа-групою, що належить Литовській державі. Тому для Платформи української документалістики стала важливою прем’єра документального фільму “За нашу і вашу свободу” в етері, який охоплює усю литовську громаду. Адже основною мотивацією створення документального фільму про литовсько-українську солідарність було бажання у такий спосіб подякувати литовцям за дружбу і взаємодопомогу у боротьбі з російським тоталітаризмом. Саме про це наголошують творці фільму “За нашу и вашу свободу” режисерка Лариса Артюгина та продюсер Вячеслав Волинщиков.
Показ документального фільму “За нашу і вашу свободу” в етері LRT відбувся 11 травня 2022 року, у вечірній час, о 19:30. Фільм отримав у литовців гарні відгуки, оскільки наразі, під час вторгнення рф в Україну, спільна боротьба за свободу литовців та українців стала особливо начасною.
Подивитися фільм на території Литви можна за цим посиланням – https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000199120/dokumentinis-filmas-uz-musu-ir-jusu-laisve

ЛАРИСА АРТЮГІНА В ЕТЕРІ DELFI: РОСІЙСЬКА КУЛЬТУРА ВИХОВУЄ УБИВЦЬ

ЛАРИСА АРТЮГІНА В ЕТЕРІ DELFI: РОСІЙСЬКА КУЛЬТУРА ВИХОВУЄ УБИВЦЬ

10 червня на литовському порталі новин Delfi відбулася зустріч з українською режисеркою документалісткою Ларисою Артюгіною. Спецефір з Ларисою був присвячений питанням оцінки російської культури.
Ведучий студії Дмитро Семенов обговорив з Ларисою Артюгіною питання, які в ситуації повномасштабної російської агресії проти України стали актуальними для литовського суспільства: що робити, коли культуру у своїх цілях використовує окупант? Чи треба відміняти російські вистави та концерти? Як ставитися до негативу по відношенню до російської культури і мови, коли російські війська вбивають мирних українців? 
Лариса Артюгіна зазначила, що, в принципі, не можливо відмінити культуру. Але в результаті розвитку та діяльності російської культури утворилося ціле покоління вбивць, гвалтівників, мародерів, які готові знищити не тільки Україну, але і весь світ. Культура, у якій ці істоти виникли та існують, не може бути підтримана. Така культура є неетичною,  неморальною, нелюдяною і, відповідно, неможливою. Наразі проти України і світу ведеться гібридна проксі-війна, у якій російська культура використовується як засіб впливу, навіть як зброя на величезному інформаційно-культурному фронті. Підтримувати таку культуру є самогубством і це розуміє увесь цивілізований світ – вважає Лариса Артюгіна. 
Ведучій запитав українську документалістку щодо її думки – чому серед росіян є і такі люди, які не підтримують війну та допомагають Україні у боротьбі з окупацією. Лариса Артюгіна припустила, що причина цієї різниці у базових цінностях, які приймає кожна особистість самостійно, у внутрішній роботі, яку кожна особа або проводить, або ні, формуючи власну культуру поведінки.  Вона закликала почати глибоко і масштабно аналізувати процеси впливу російської культури на поведінкові схеми населення рф. “74 відсотки росіян підтримують війну росії проти України – ось чим є на сьогодні російська культура. Ситуація війни в Україні – це привід, щоб ці процеси осмислити і зупинити. Рашизм – хворобу людської душі, треба препарувати і показати усьому світу, як це відбувається, аби це не повторювалося ” – сказала українська режисерка.
Наприкінці Лариса Артюгіна подякувала величному народу Литви за неоціненну підтримку України у війні з рф: “У нас буде спільна перемога! Слава Литві! Слава Україні!” 
Посилання на відео спецетеру Delfi з українською документалісткою Ларисою Артюгіною: https://www.youtube.com/watch?v=zuaHg8XaPWM&t=333s

ПЕРШИЙ ЛИТОВСЬКИЙ БУДИНОК ДЛЯ БУЧАНСЬКОЇ РОДИНИ

ПЕРШИЙ ЛИТОВСЬКИЙ БУДИНОК ДЛЯ БУЧАНСЬКОЇ РОДИНИ

Наша громадська організація НОВИЙДОНБАС та docUA Platform взяли участь в організації та  постачанні першого тимчасового будинку для бучанської родини, яка втратила житло від обстрілів російської армії. 
З ініціативою допомогти українцям, що втратили житло у війні з росією, виступила литовська  волонтерська організація GEDIMINO LEGIONAS ESI TU . Модульні будинки виробляє литовська фірма KT MODULES. Волонтери з Литви звернулися до нас з проханням знайти конкретні родини у бучанській громаді,  які щонайбільше потребують даху над головою. 
У Бучі без житла залишилося 1700 родин, тому завдання обрати 10 сімей, які зможуть отримати перші десять литовських будиночків, було не простим. Ми зв’язались з відомими активістами Бучі – Юлією Смирновою та Віктором Бархоленко, які добре знають місцеву громаду. Пан Віктор допоміг знайти і встановити контакт з родинами, які терміново потребують житло. Підключились й наші друзі з громадської організації ШТУКА.
Литовські волонтери Аурімас Навіс та Мартінас Кіселяускас організували перевезення в Україну з Литви першого модульного будинку.  Віліус Кульбе організував роботу розвантажувального крану та керував процесом монтажу литовського будиночку на подвір’ї потерпілої бучанської родини. Бучанський ЖЕК надав паливо для крану. Механік крану, пан Анатолій, приїхав та допоміг – майстерно вивантажив та встановив будиночки. 
Таким чином, 30 травня, перша бучанська родина, яка складається з п’яти осіб – Ганна та Василь Патківські, їх донька з чоловіком і півторарічна дитина, отримали житло. Усій сім’ї дуже сподобалася конструкція литовського помешкання: в одному будинку спальний простір, а в другому – душові кабіни та санвузол. Питання підведення електрики, води та каналізації взяла під свій контроль бучанська влада – Михайлина Скорик-Шкарівська та Тарас В’язовченко. І вже зараз пан Тарас привіз дитяче ліжечко для маленької онуки пані Ганни. Ось так, усім світом – українці та литовці, волонтері та мерія допомоглі сім’ї  Ганни та Василя Патківських.
На черзі доставка ще дев’яти литовських будиночків для потерпілих родин. Безмежно дякуємо небайдужим литовцям! За нашу і вашу свободу!

МАЙСТЕР-КЛАС У ВІННИЦІ ВІД ДОКУМЕНТАЛІСТКИ ЛАРИСИ АРТЮГІНОЇ

МАЙСТЕР-КЛАС У ВІННИЦІ ВІД ДОКУМЕНТАЛІСТКИ ЛАРИСИ АРТЮГІНОЇ

18 травня у Вінниці, у мистецькому просторі ПІЧ, відбулася онлайн зустріч документалістки Лариси Артюгіної з творчою молоддю, яка цікавиться документальним кіно. Організатори зустрічі – Future Development Agency спільно з Мистецьким об’єднанням “Плай” та Civil Defence Assistance Foundation, Vilnius, Lithuania.
Під час свого воркшопу відома режисерка Лариса Артюгіна розповіла юнацтву – в чому головна роль документального кіно, та як саме можна фільмувати події війни. Режисерка презентувала відеопроєкт #БудемоЖити#WeLiveOn, мета якого – показати світу документальні свідчення боротьби цивільних українців проти воєнної російської агресії.
Лариса Артюгіна розповіла, як з’явився проєкт #БудемоЖити#WeLiveOn: “З перших днів війни я думала: як я можу воювати за Україну не з автоматом, а з камерою? Треба, аби про Україну знали, знали як кожен з нас докладає зусиль для спільної перемоги. Оскільки люди люблять те, що добре знають, тому важливо показувати світові щоденну боротьбу українців і їх щирі історії. З подібних роздумів і виник проєкт #БудемоЖити#WeLiveOn.
Спільно з редакторкою docua-platform Наталею Багинською, Лариса Артюгіна оприлюднила Маніфест документалістів, який закликає усіх українців знімати короткі відеоролики про свою участь у боротьбі з рашизмом, і надсилати на Платформу української документалістики. Команда волонтерів, монтажерів і перекладачів проєкту, допомагає покращити фінальне відео, додати субтитрування іноземними мовами, та розмістити відеоролик на медіаресурсах docua-platform
https://www.youtube.com/playlist?list=PLQLBHnJQpO0MyqAzbO20jkXz14hKaaQZu
Майстриня поділилася з молодими документалістами практичними порадами  – як фільмувати якісно події, як обирати ракурси, як підкреслити образ героя сюжету. Лариса Артюгіна закликала учасників зустрічі взяти участь в проекті #БудемоЖити#WeLiveOn: “Знімати можна просто на мобільний телефон, важливо відповісти на головне питання: як саме ти допомагаєш ЗСУ перемагати у війні з росією?” Кожен має можливість зафільмувати унікальні події нової української реальності і розказати свої вражаючі історії на docua-platform!

ПРОЄКТ “БУДЕМО ЖИТИ” В ГОСТЯХ У АМЕРИКАНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ

ПРОЄКТ “БУДЕМО ЖИТИ” В ГОСТЯХ У АМЕРИКАНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ

4 травня відбулася онлайн зустріч команди документального проєкту БУДЕМО ЖИТИ зі студентами та викладачами Університету Washington and Lee University. Продюсерка Лариса Артюгіна та редакторка Багинська Наталя презентували проєкт Платформи української документалістики “БУДЕМО ЖИТИ” перед аудиторією американців. 
Зустріч організувала і провела наша колега, Анна Кроткіна-Бродськи, професорка Університету Вашингтон та Лі. З початку повномасштабного воєнного вторгнення росії в Україну Анна Кроткіна-Бродськи приєдналася до інформаційного опору українського народу проти російської пропаганди. Серед відеороликів проєкту “БУДЕМО ЖИТИ” є сюжет, в якому Анна Кроткіна-Бродськи співає український гімн. 
Лариса Артюгіна пояснила, що буде говорити українською, оскільки українська мова і правда в інформаційному просторі – це зброя проти російської брехливої російської пропаганди. Пані Анна Кроткіна-Бродськи вивчає українську мову, тому під час зустрічі перекладала на англійську мову розповідь гостей.
За словами Лариси Артюгіної, у сучасного покоління 40-50-річних людей усього світу є місія – побороти зло, яке несе у собі рашизм. Українці опинилися на передовій цього двобою. Проєкт БУДЕМО ЖИТИ має на меті розповісти світовій спільноті як цивільні українці допомагають військовим перемагати російських окупантів.
Багинська Наталя зазначила, що перемога України над рашизмом складається із взаємодії трьох сил – ЗСУ, українського народу та світової спільноти. Суспільства демократичного світу дізнаються правду про Україну, впливають на свою владу та уряди західних країн допомагають українському війську зброєю. Тому від усіх українців ми дякуємо усьому світові, і особливо американському народу, за підтримку! 
Під час презентації були показані три ролика із проекту “БУДЕМО ЖИТИ”: Роман. Буча; Олександр. Дніпро; Оля. Мала Олександрівка. Американські студенти та викладачі задавали багато питань,  зокрема, цікавилися як режисерка-документалістка особисто переживала жахіття війни. Лариса Артюгіна відповіла, що серце плаче, але голова залишається холодною, аби допомагати Україні перемагати у війні з рашизмом. Лариса закликала учасників зустрічі підтримувати проект БУДЕМО ЖИТИ фінансово, коментувати та поширювати у своїх соціальних мережах, а також знімати і надсилати на сайт Платформи української документалістики власні історії про підтримку України у боротьбі з російським агресором.